رئیس سازمان حمل و نقل مسافر شهرداری کرمانشاه از ورود 108 دستگاه اتوبوس و 100 دستگاه ون به ناوگان حمل و نقل عمومی کرمانشاه خبر داد و ابراز داشت: همزمان با روز حمل و نقل عمومی از 20 دستگاه اتوبوس جدیدالورود رونمایی خواهد شد.

رئیس سازمان حمل و نقل مسافر شهرداری کرمانشاه از ورود ۱۰۸ دستگاه اتوبوس و ۱۰۰ دستگاه ون به ناوگان حمل و نقل عمومی کرمانشاه خبر داد و ابراز داشت: همزمان با روز حمل و نقل عمومی از ۲۰ دستگاه اتوبوس جدیدالورود رونمایی خواهد شد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی شهرداری کرمانشاه، محمد مهدی احمدی در خطبه های پیش از نماز جمعه امروز با تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و گرامیداشت روز حمل و نقل عمومی و رانندگان اظهار داشت: حمل و نقل عمومی یکی از راهکارهای اقتصادی برای کمک به قشر ضعیف و کم درآمد جامعه بوده و اکثر مناطق حاشیه نشین شهر متقاضی حمل و نقل اتوبوسی هستند.

وی افزود: از سال ۱۳۹۲ تا سال ۱۴۰۰ نگاه دولت به سمت حوزه حمل و نقل عمومی کشورمعطوف نبود و حمل و نقل اتوبوسی روز به روز به سمت فرسودگی پیش می رفت که خوشبختانه در دولت مردمی و انقلابی آیت الله رئیسی با تشکیل قرارگاهی مستقل و خاص در وزارت کشور و با ریاست وزیر کشور، برای رسیدگی به حوزه حمل و نقل عمومی، معضلات و مباحث حمل و نقل عمومی به صورت ویژه بررسی و به سمت برطرف شدن پیش رفت.

عضو هیات مدیره اتحادیه اتوبوسرانی‌های شهری کشور با قدردانی از حمایت های شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر کرمانشاه تصریح کرد: مقدمات خرید ۱۰۸ دستگاه اتوبوس جدید برای کرمانشاه فراهم شده و به صورت ویژه برای مرحله اول تعداد ۲۰ دستگاه اتوبوس برای شهر کرمانشاه دریافت شد.

این مسئول خاطرنشان کرد: با توجه به قیمت بسیار بالای اتوبوس ها امکان پرداخت هزینه خرید اتوبوس برای شهرداری مقدور نبود که خوشبختانه با ورود دولت مردمی آیت الله رئیسی و دستور مستقیم وزیر کشور، حدود ۲۰ درصد هزینه خرید اتوبوس ها را شهرداری‌ها پرداخت کرده و ۸۰ درصد باقیمانده را دولت متقبل شد.

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر شهرداری کرمانشاه بیان داشت: ۲۶ آذرماه همزمان با روز حمل و نقل عمومی از تعداد ۲۰ اتوبوس جدید خریداری شده رونمایی شده و وارد سیستم حمل و نقل عمومی شهر کرمانشاه خواهند شد.

این مسئول با اشاره به مطالبات مردمی در خصوص پرداخت الکترونیک کرایه ها افزود: کلیه اتوبوس های جدید به دستگاه پرداخت الکترونیک تجهیز شده و از این پس کرایه ها به صورت الکترونیک و یا از طریق کارت بلیط پرداخت می گردد.

احمدی با بیان اهمیت سهولت تردد جانبازان و معلولین گرامی مطرح کرد: اتوبوس های جدید الورود مجهز به جایگاه ویلچر و رمپ ویژه جانبازان و معلولین بوده که این امکان در اتوبوس های قدیمی وجود نداشت.

وی گفت: در سال ۱۴۰۱ با پیگیری ها و درایت شهردار کرمانشاه، اتوبوس ها به صورت کاملاً رایگان در اختیار برگزاری هرچه بهتر فریضه نمازجمعه و کلیه مراسمات مذهبی، فرهنگی و اجتماعی در سطح استان قرار گرفت و تیم های ورزشی اعزامی از استان نیز از خدمت رسانی رایگان ناوگان اتوبوسرانی برخوردار بودند.

عضو هیات مدیره اتحادیه اتوبوسرانی‌های شهری کشور از ورود ۱۰۰ دستگاه ون به ناوگان مسافربری شهر کرمانشاه خبر داد و گفت: این ون های ۱۵ نفره متفاوت از ون های موجود در استان بوده و دارای سقف بلندتری برای استفاده راحت تر مسافران است که به زودی با پیگیری‌های صورت‌گرفته وارد چرخه خدمت رسانی به مردم شریف کرمانشاه خواهند شد.

مدیر سازمان تاکسیرانی و اتوبوسرانی شهرداری کرمانشاه این سازمان را پذیرای پیشنهادات و انتقادات مردم دانست و افزود: امید است مردم شریف استان با راهنمایی ها، پیشنهادات و انتقادات خود ما را در پیگیری و بررسی و برطرف کرده ضعف ها و کاستی های سیستم حمل و نقل عمومی شهر کرمانشاه یاری کنند.

  • منبع خبر : روابط عمومی شهرداری کرمانشاه