رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری کرمانشاه از نیاز پروژه پارک جنگلی سراب قنبر به تخصیص اعتبار از سوی استانداری کرمانشاه خبر داد. به گزارش مرکز اطلاع رسانی روابط عمومی شهرداری کرمانشاه، فرامرز رحمتی‌زاده صبح امروز در جمع خبرنگاران در خصوص توسعه فضای سبز شهری، اظهار کرد: امروزه توسعه فضای سبز شهری به […]

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری کرمانشاه از نیاز پروژه پارک جنگلی سراب قنبر به تخصیص اعتبار از سوی استانداری کرمانشاه خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی روابط عمومی شهرداری کرمانشاه، فرامرز رحمتی‌زاده صبح امروز در جمع خبرنگاران در خصوص توسعه فضای سبز شهری، اظهار کرد: امروزه توسعه فضای سبز شهری به مطالبه مردمی تبدیل شده است.

وی افزود: در این راستا نگه‌داری فضای سبز یکی از مهم‌ترین مباحث فضای سبز شهری است که در سال گذشته با تاکید شهردار کرمانشاه احیا و حفظ درختان با قدمت و سابقه طولانی در دستور کار سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری کرمانشاه قرار گرفت.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمانشاه با اشاره به برنامه‌های اجرا شده در ۶ ماهه اول سال، گفت: تکمیل پروژه‌های نیمه کاره در شهر کرمانشاه و ایجاد فضای سبز (کاشت درختچه) از مهمترین اقدامات شهرداری در نیمه اول سال ۹۹ بوده است.

وی ادامه داد: راه‌اندازی کلینیک گیاه پزشکی و حضور مستمر و روزانه کارشناسان به کیفیت فضای سبز شهری بسیار کمک کرده و در نظر داریم در آینده نزدیک از سامانه «امداد درخت» در شهرداری کرمانشاه رونمایی کنیم.

رحمتی‌زاده در توضیح سامانه امداد درخت گفت: شهروندان با برقراری تماس با این سامانه از مشکل درخت مد نظر اطلاعاتی را در اختیار کارشناسان قرار می‌دهند و کارشناس متخصص در این حوزه در کوتاه‌ترین زمان ممکن به همراه اکیپ مجرب به محل اعزام می‌شوند تا مشکل درخت مربوطه را مرتفع کنند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه بازدید و نظارت بر ۸۵ هکتار فضای سبز شهری در کرمانشاه با توجه به محدودیت‌ها مقدور نیست، لذا این طرح با مشارکت مردم قطعاً بهترین نتیجه را خواهد داشت.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمانشاه با اشاره به طرح پارک جنگلی سراب قنبر، گفت: در مرحله اول اجرای این طرح، بیش از ۴۰ هکتار درختکاری انجام و استقرار همه درختان به خوبی انجام گرفته و جنگل احیا شده است، اما برای تکمیل طرح و اجرای آبیاری مناسب با در نظر گرفتن مشکل منابع آبی منطقه و همچنین روشنایی لازم برای بهره‌برداری، نیاز به حمایت و تخصیص اعتبار استانداری داریم.

وی به احیای گلخانه بزرگ پارک‌شرقی کرمانشاه اشاره کرد و افزود: گلخانه بزرگ شهرداری در پارک شرقی کرمانشاه پس از احیا به صورت کامل به بهره‌برداری رسید و امروز شاهد آن هستیم که کل نشاء مورد نیاز شهر کرمانشاه در این گلخانه زیر کشت رفته است.

رحمتی‌زاده سرانه فضای سبز تفرجی در کرمانشاه را ۸.۶ متر اعلام کرد و افزود: تلاش می‌کنیم که مقدار سرانه فضای سبز را تا پایان سال به ۹ متر برسانیم.

وی ادامه داد: سرانه اعلام شده بدون احتساب فضاهای سبز اداری، دانشگاهی و مسکونی است و فقط فضاهای سبز زیر نظر شهرداری محاسبه شده است.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمانشاه از اختصاص پک‌های تشویقی برای دعوت مردم به رسیدگی به درختان معابر فرعی و کوچه‌ها خبر داد و افزود: اگر مشارکت شهروندان باشد آمادگی کاشت درخت در معابر فرعی و کوچه‌ها را داریم.

رحمتی‌زاده در پایان به اصلاح وضعیت آبیاری فضاهای سبز و احیا باغ پسته کرمانشاه اشاره کرد و گفت: انشا الله با حمایت‌های دکتر طلوعی که انصافاً پای کار بودن ایشان پویایی خاصی به شهر بخشیده برنامه‌های اعلام شده را در دستور کار سازمان قرار خواهیم داد.