هر حرکت انسانى یک پرستار براى بیمار، یک حسنه است، و کمکى است به انسانى محتاج، کمک آن هم در شرایطى حساس. پرستارى، در کنار طبابت و هم‏ وزن طبابت است.به فرموده مقام معظم رهبری :پرستاران عزیز ،کارتان بسیار باارزش است؛ هم ارزش جامعه‌ی پزشکی و پرستاری را در جامعه بالا میبرد-که برده- و […]

 
هر حرکت انسانى یک پرستار براى بیمار، یک حسنه است،
و کمکى است به انسانى محتاج، کمک آن هم در شرایطى حساس. پرستارى، در کنار طبابت و هم‏ وزن طبابت است.به فرموده مقام معظم رهبری :پرستاران عزیز ،کارتان بسیار باارزش است؛ هم ارزش جامعه‌ی پزشکی و پرستاری را در جامعه بالا میبرد-که برده- و مهم‌تر از این، ثواب الهی است که خدای متعال قطعاً به شما اجر خواهد داد.

حس احسان و نوع دوستی فقط در شغل پرستاری خلاصه نیست. بانویی که به یاری همسر جانبازش کمر بندد، مادری که سال ها بار پرستاری از فرزند معلولش را بر دوش می کشد، نیکوکاری که به یاری معلولان و سالمندان رنجور شتافته، همه نام پرافتخار پرستاری بر سینه دارند و بشارت پاداشی گران در آینده ای نه چندان دور.

حضور بی چشم داشت پرستاران در هشت سال دفاع مقدس و قامت یاریگرشان ، در لباس سفید مهربانی
التیام بخش زخم ها بود و در شرایط کرونایی ،امسال که همه ما را بر آن داشت که سر تعظیم فرود بیاوریم .

در حیرتم که خدا با تو چه کرده است؛ تویی که شب ها از غم هم نوعان رنجورت، خواب بر چشم حرام می کنی و به خستگی درس استقامت و صبوری می دهی. در حیرتم که سینه تو از کدام دریای عشق به خدا پر شده که چنین در رضایت او موج می زنی و آسوده نمی نشینی. در حیرتم که از چشمه کدام ایمان و عاطفه سیراب گشته ای که درونت از هیچ احسان و از خودگذشتگی سیراب نمی شود و به هیچ خستگی رضایت نمی دهد. دست مریزاد، دست خدا یاورت، ای پرستار خط مقدم مهربانی و شفقت.

شهرام کرمی
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه