به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، ناهید فضلی معاون آموزش ابتدایی با اشاره به مزایای گذراندن پیش‌دبستانی، از خانواده‌ها خواست برای ثبت‌نام نوآموزان پیش‌دبستانی در مدارس تردید نکنند. فضلی با اشاره به اهمیت بالای گذراندن پیش‌دبستانی برای دوره‌های بعدی تحصیل، اظهار کرد: خانواده‌ها حتما باید نوآموزان پیش‌دبستانی را در […]

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، ناهید فضلی معاون آموزش ابتدایی با اشاره به مزایای گذراندن پیش‌دبستانی، از خانواده‌ها خواست برای ثبت‌نام نوآموزان پیش‌دبستانی در مدارس تردید نکنند.
فضلی با اشاره به اهمیت بالای گذراندن پیش‌دبستانی برای دوره‌های بعدی تحصیل، اظهار کرد: خانواده‌ها حتما باید نوآموزان پیش‌دبستانی را در مدارس ثبت‌نام کنند و نگذارند فرزندانشان از درس و مدرسه جا بمانند.
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان افزود: پیش‌دبستانی یک دوره آموزشی مهم در فرآیند تحصیل دانش‌آموزان است و پژوهش‌ها نشان می‌دهد کلاس اولی‌هایی که پیش‌دبستانی را گذرانده باشند، در دوران بعدی تحصیل موفق‌تر از دیگر همسالان خود خواهند بود.
وی یادآور شد: گذراندن پیش‌دبستانی می‌تواند در بالا بردن اعتماد به نفس نوآموزان پیش‌دبستانی و اجتماعی شدن آنها و آشنایی‌شان با کارگروهی اثرگذار باشد، ضمن اینکه در پیشرفت تحصیلی آنها هم نقش خواهد داشت، از این حیث گذراندن این دوره برای تمامی نوآموزان ضروری است.
فضلی با بیان اینکه آموزش و پرورش سناریوهای مختلفی برای نحوه بازگشایی مدارس با توجه به شرایط کرونایی دارد،گفت: خانواده‌ها اطمینان داشته باشند سلامت دانش‌آموزان در اولویت اصلی برنامه‌های دستگاه تعلیم و تربیت است و هیچ خطری سلامت نوآموزان پیش‌دبستانی را تهدید نمی‌کند.
وی تاکید کرد: خط قرمز آموزش و پرورش سلامت روحی، روانی و جسمی دانش‌آموزان است، لذا هیچ نگرانی برای ثبت نام پیش‌دبستانی‌ها در مدارس وجود ندارد.
وی اضافه کرد: آموزش و پرورش با در نظر گرفتن کتب پیش‌دبستانی، بسته‌های آموزشی و کتب راهنمای والدین در تلاش است تا آموزش‌های لازم را حتی در شرایط قرمز کرونایی به نوآموزان پیش دبستانی ارائه کرده تا از درس و مدرسه جا نمانند.
فضلی در ادامه با بیان این‌که در سال تحصیلی گذشته ۲۸ هزار نوآموز در استان پیش‌دبستانی را گذراندند،گفت: انتظار داریم در سال تحصیلی پیش رو بیش از سال تحصیلی گذشته نوآموز پیش‌دبستانی در مدارس استان ثبت نام شوند.