سفر های هیجان انگیز و پر مخاطره برای اغلب افراد به ویژه جوانان ماجراجو جایگاه ویژه ای دارد. سفر ماجراجویانه که در آن انجام کارهای خارج از روزمرگی زندگی و کشف ناشناخته ها و همچنین همراه با ترس و هیجان باشد و لازمه چنین سفرهایی داشتن مهارت های خاص و تمرین های ورزشی است که […]

سفر های هیجان انگیز و پر مخاطره برای اغلب افراد به ویژه جوانان ماجراجو جایگاه ویژه ای دارد. سفر ماجراجویانه که در آن انجام کارهای خارج از روزمرگی زندگی و کشف ناشناخته ها و همچنین همراه با ترس و هیجان باشد و لازمه چنین سفرهایی داشتن مهارت های خاص و تمرین های ورزشی است که روحیه ریسک‌پذیر با آن ادغام شده باشد. گردشگران ماجراجو در فعالیتهای دشوار و ورزش‌هایی مانند کوهنوردی، پیاده روی در کویر، بانجی جامپینگ، غواصی، پرواز با پاراگلایدر، زیپ لاین، صخره نوردی و غیره به کار خود ادامه میدهند. مقصد هایی همچون صعود کوه های پر مخاطره و کشف غار ها، رفتن به زیستگاه های حیوانات و تالاب ها و رودهای خروشان، دیدن مکان های تاریخی صعب العبور و همچنین مکان های جنگی از پرطرفدارترین جاهایی است که هر ماجراجو را به سمت خود جلب می کند. استان کرمانشاه به عنوان یک مقصد گردشگری ماجراجویانه تمامی پتانسیل های سفر های هیجان انگیز ذکر شده را دارد.
وجود رشته کوه های زاگرس در منطقه، غارهای متعدد و همچنین بافت و پوشش گیاهی منطقه همه از یک سفر هیجانی توأم با آموزش در چندین شاخه مختلف را در خود جای داده است همچنین رودخانه ها و تالاب ها و چشمه های خروشان و زیبا که میتوان تور های قایق سواری و غواصی در آن اجرا کرد. وجود زیستگاه های قراویز در منطقه قصرشیرین و کرند غرب از مکانهای پیاده روی به قصد دیدن آهو های منطقه خالی از هیجان نیست.
استان کرمانشاه دارای شگفتی های زیاد و همچنین اقلیم چهار فصل است که هر منطقه در آن جاذبه های خاص خود را دارد که می‌توان در این حوزه با ایجاد زیر ساخت های مناسب تمامی فعالین حوزه گردشگری را به سمت آن سوق دارد و همچنین جذب گردشگر را دوچندان کرد البته در این حین نیز نیاز آموزش‌های لازم را نباید نادیده گرفت و راهنمایان طبیعت گرد حرفه‌ای را در این خصوص باید تربیت کرد که به خوبی از این پتانسیل آگاهی و در اجرای برنامه های ماجراجویانه حرفه‌ای عمل کنند.
سپیده زارعی

  • منبع خبر : چویرنیوز