رئیس کمیسیون زیباسازی شهرداری کرمانشاه گفت: کرمانشاه با طراحی و آرایش متفاوت مبلمان شهری به شهر رنگ و بوم تبدیل شده است. به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی روابط عمومی شهرداری کرمانشاه دکتر احسان احمدی‌نصر اظهار داشت: با وجود کمتر توسعه یافتگی ظرفیت‌های گردشگری استان کرمانشاه، همواره جاذبه‌های کرمانشاه به عنوان گهواره تمدن بشری مورد توجه ویژه […]

رئیس کمیسیون زیباسازی شهرداری کرمانشاه گفت: کرمانشاه با طراحی و آرایش متفاوت مبلمان شهری به شهر رنگ و بوم تبدیل شده است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی روابط عمومی شهرداری کرمانشاه دکتر احسان احمدی‌نصر اظهار داشت: با وجود کمتر توسعه یافتگی ظرفیت‌های گردشگری استان کرمانشاه، همواره جاذبه‌های کرمانشاه به عنوان گهواره تمدن بشری مورد توجه ویژه گردشگران بوده است.

وی با اشاره به اقدامات مهم صورت گرفته استان کرمانشاه در بحث توسعه گردشگری طی ۱۰ سال گذشته، افزود: شهرداری کرمانشاه در این زمینه به عنوان ریل توسعه بیشترین نقش آفرینی را داشته است.

رئیس کمیسیون زیباسازی شهرداری کرمانشاه تصریح کرد: به دلیل شیوع ویروس کرونا اقدامات حوزه زیباسازی شهری و جذب گردشگر در نوروز سال گذشته و امسال متفاوت‌تر از سال‌های گذشته است و تمامی اقدامات این معاونت با اولویت حفظ سلامت شهروندان صورت گرفت.

احمدی نصر با بیان اینکه تمامی اقدامات کمیسیون زیباسازی شهرداری کرمانشاه بر اساس تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا استان کرمانشاه خواهد بود، گفت: مردم طی دوران شیوع ویروس کرونا به دلایل قرنطینه خانگی، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی آزرده خاطر هستند که این کمیسیون با بازآفرینی و طراحی مبلمان متفاوت و خاص شهری سعی در ایجاد فضای چشم نواز و نشاط برانگیز در سطح شهر کرمانشاه داشته است.

وی با تاکید بر اینکه عمده طراحی مبلمان شهری کرمانشاه از باب گذر بوده تا تجمعی صورت نگیرد، بیان کرد: به خاطر وجود ویروس کرونا برپایی جشن‌های نوروزی را در شهر کرمانشاه نخواهیم داشت، اما قرار است با اندیشیده شدن تمهیدات مراقبتی ۲ سفره هفت سین در ۲ نقطه مختلف شهر بر پا شود.

احمدی نصر با اشاره به آرایش متفاوت مبلمان شهری که به صورت ویژه برای استقبال از بهار ۱۴۰۰ در حال انجام است، خاطر نشان کرد: کرمانشاه با آذین بندی‌های خاص و متفاوت به شهر رنگ و بوم تبدیل شده است.

وی ادامه داد: در این خصوص رنگ آمیزی متنوع در ۱۰ نقطه از پیاده روها، نصب ۶ مجسمه به شکل گاو با طراحی کارتونی و نصب ۴۰ اِلمان ثابت و مفهومی در نقاط مختلف با هدف ایجاد شادی و شادابی در سطح شهر کرمانشاه و در بین شهروندان در حال انجام است.

رئیس کمیسیون زیباسازی شهرداری کرمانشاه افزود: انجام ۴۰ مورد نقاشی دیواری، نصب کیوسک‌های گل در مناطق ۲ و سه، مسقف شدن بلوار نوبهار با سازه‌های چادری، کاشت گونه‌های خاص گل و گیاه و نور پردازی خاص ‏۲۰ نقطه شهری مطابق با استانداردهای جهانی از دیگر اقدامات این کمیسیون برای استقبال از فصل بهار است.

احمدی نصر نگاه به زیباسازی و طراحی مبلمان شهری کرمانشاه را آسمان آبی و زمین پاک دانست و گفت: تمام این اقدامات با رویکرد کاهش هزینه‌ها و ماندگاری طولانی مدت برای داشتن یک شهر زیبا، امن و سرزنده انجام شده است.