دکتر فاطمه رضوان مدنی مدیرکل سازمان بهزیستی استان در جمع اصحاب رسانه و خبرنگاران به تشریح اقدامات سازمان در طی بحران کرونا ویروس پرداخت. به گزارش خبرنگار چویر دکتر رضوان مدنی با اشاه به اقدامات به موقع سازمان در جهت مقابله با کرونا ویروس و ابلاغ بخشنامه پیشگیرانه به کلیه مراکز تحت نظارت افزود: همزمان […]

دکتر فاطمه رضوان مدنی مدیرکل سازمان بهزیستی استان در جمع اصحاب رسانه و خبرنگاران به تشریح اقدامات سازمان در طی بحران کرونا ویروس پرداخت.
به گزارش خبرنگار چویر دکتر رضوان مدنی با اشاه به اقدامات به موقع سازمان در جهت مقابله با کرونا ویروس و ابلاغ بخشنامه پیشگیرانه به کلیه مراکز تحت نظارت افزود: همزمان با شیوع کرونا ویروس و بنابر دستورالعمل ستاد ملی پیشگیری و مبارزه با کرونا کلیه مراکز روزانه تحت نظارت از جمله مراکز توانبخشی و مهدهای کودک بلافاصله تعطیل گردید همچنین مراکز شبانه روزی مطابق پروتکل های بهداشتی تحت نظارت سختگیرانه و آموزش های پیشگیرانه قرار گرفتند.
وی از ضد عفونی نمودن کلیه مراکز تحت نظارت با کمک سایر نهادها از جمله سازمان صمت، سپاه، بسیج اصناف و ارتش و نیز ایجاد اتاق قرنطینه جهت مراکز و مجهز نمودن آنها به دستگاه تب سنج دیجیتالی و توزیع مواد ضد عفونی کننده از دیگر اقدامات صورت گرفته سازمان در بحث پیشگیری از کرونا ویروس نام برد.
دکتر رضوان مدنی عدم گزارش حتی یک مورد ابتلا به کرونا ویروس در کلیه مراکز شبانه روزی اعم از مراکز نگهداری سالمندان، معلولین ذهنی، شیرخوارگاه ها و … را به عنوان بزرگترین افتخار سازمان برشمرد.
مدیرکل بهزیستی استان افزود: با توجه به اعلام ممنوعیت جمع آوری کودکان خیابانی و کار، معتادین متجاهر و افراد بی سرپناه از سوی ستاد ملی پیشگیری و مبارزه با کرونا ویروس و بمنظور حفظ سلامت این قشر اقدام به توزیع 4 هزار پک بهداشتی و بسته مواد غذایی در سطح استان نمودیم.
رضوان مدنی از اختصاص مبلغ 2 میلیارد تومان هزینه درمان جهت مددجویان درخانه خبر داد و اضافه نمود مبلغ 650 هزار تومان نیز بصورت بسته حمایتی 300 هزار تومانی به نیازمندان پشت نوبت خدمات پرداخت شد.
رئیس کمیته حمایت های روانی و اجتماعی ستاد پیشگیری از کرونای استان از تولید و انتشار 60 پیام پیشگیرانه در زمینه افسردگی ناشی از کرونا همچنین تولید و انتشار 50 کلیپ تصویری از متخصصان دکترای روانشناسی در حوزه های خانواده، سالمندان، کودکان و… خبر داد.
فاطمه رضوان مدنی افزود: از ابتدای سال دو پویش همدلی با مهد کودک ها بمنظور بخشش اجاره ملک ها از سوی صاحبان املاک و نیز پویش همدلی کمک به افراد متضرر و آسیب دیده از کرونا در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری برپا نمودیم که مورد استقبال شهروندان قرار گرفت.
مدیرکل بهزیستی استان در بخش دیگری از صحبت های خود به کسب رتبه اول کشوری در زمینه جهیزیه اشاره نمود و افزود: تا کنون 1037 مورد جهیزیه پرداخت شده و دیگر پشت نوبتی نداریم.
وی از پرداخت جهیزیه به 697 مددجو به ارزش 11 میلیون تومان شامل 12 قلم کالای اساسی و همچنین 450 مورد جهیزیه 2 ملیون تومانی نام برد.
گفتنی است که در بخش دیگری از این نشست دکتر نیلوفر اختیاری معاون امور توانبخشی بهزیستی استان به بحث کودکان اتیسمی پرداخت و افزود: مرکز آموزشی و توانبخشی حس پنهان با ظرفیت 50 نفر در حال ارائه خدمات کاردرمانی، گفتار درمانی، شناختی و شنوایی به 250 کودک اتیسمی شناسایی شده در سطح استان می باشد.
در ادامه شهاب حسینی معاون پشتیبانی بهزیستی استان با اشاره به فراهم آوردن شرایط استخدام 22 نیروی جدید در بهزیستی استان گفت در سال گذشته 8 نفر از مددجویان تحت پوشش سازمان به استخدام اداره آموزش و پرورش و شرکت آب و فاضلاب روستایی درآمدند.
حسینی همچنین از ساخت اردوگاه تفریحی بهزیستی استان خبر داد و افزود بزودی و پس از فراهم نمودن مقدمات کار ساخت این مجموعه بزرگ فرهنگی ورزشی آغاز می شود.