به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ هوشنگ بازوند در نشست شورای مسکن استان با بیان اینکه نشست‌های شورای مسکن استان در سال ۹۹ با رویکرد جهش تولید به طور منظم هر هفته برگزار می شود، اظهار داشت: قرار است در طرح اقدام ملی ۷ هزار واحد در قالب زمین دولتی و ۵ هزار و […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ هوشنگ بازوند در نشست شورای مسکن استان با بیان اینکه نشست‌های شورای مسکن استان در سال ۹۹ با رویکرد جهش تولید به طور منظم هر هفته برگزار می شود، اظهار داشت: قرار است در طرح اقدام ملی ۷ هزار واحد در قالب زمین دولتی و ۵ هزار و ۶۰۰ واحد نیز در قالب مالکیت خصوصی مورد بررسی کارشناسی قرار گیرند و از این ۱۲ هزار و‌۵۰۰ واحد در مجموع ۹ هزار واحد واجد شرایط ساخت، انتخاب می شوند.
استاندار کرمانشاه افزود: این ۹ هزار واحد از امتیاز تخفیف از سوی شهرداری و نظام مهندسی در زمینه خدماتی همچون صدور پروانه و طراحی نقشه و دیگر خدمات برخوردار هستند. همچنین ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات برای هر واحد در نظر گرفته شده‌است که در مجموع یک شرایط مناسبی در این زمینه شکل گرفته است.

وی ادامه داد: همچنین ۲ و ۳۰۰ واحد مسکن مهر نیمه کاره فاقد متقاضی وجود دارند که در قالب این طرح اقدام ملی با شرایط مناسبی به متقاضیان واگذار می شود.

بازوند تاکید کرد: مدیریت ارشد استان برای ساخت این ۱۱ هزار واحد در قالب طرح اقدام ملی برنامه ریزی و زمان بندی‌های لازم را انجام داده و به زودی وارد فاز اجرایی خواهد شد.

استاندار کرمانشاه افزود: همچنین تعداد سه هزار و ۸۴۲ واحد مسکن مهر در سطح استان در مراحل پایانی ساخت هستند که طبق برنامه امسال به مردم واگذار می شوند.