فرماندار کرمانشاه از انسداد ۷۰ حلقه چاه غیرمجاز در محدوده شهرستان از ابتدای سال خبر داد. فضل الله رنجبر در جلسه شورای کشاورزی و کمیته حفاظت از منابع آب شهرستان کرمانشاه که با حضور سرکار خانم مهندس جشن معاون برنامه ریزی فرمانداری و اعضای جلسه برگزار شد با اشاره به ضرورت حفاظت از منابع آبی […]

فرماندار کرمانشاه از انسداد ۷۰ حلقه چاه غیرمجاز در محدوده شهرستان از ابتدای سال خبر داد.

فضل الله رنجبر در جلسه شورای کشاورزی و کمیته حفاظت از منابع آب شهرستان کرمانشاه که با حضور سرکار خانم مهندس جشن معاون برنامه ریزی فرمانداری و اعضای جلسه برگزار شد با اشاره به ضرورت حفاظت از منابع آبی در شرایط کنونی که با بحران آب مواجه هستیم، اظهار کرد: برای جلوگیری از بحران آب باید منابع آبی موجود را مدیریت کرد که در این راستا از ابتدای امسال ۷۰ حلقه چاه آب غیرمجاز در محدوده شهرستان کرمانشاه از سوی امور آب و کمیته حفاظت از منابع آب مسدود شده است.

وی با بیان اینکه در سنوات گذشته اقدامات خوبی برای مدیریت منابع آبی شهرستان کرمانشاه انجام شدهف گفت: از نمونه کارهای خوب صورت گرفته می توان به مدیریت چاه های آب محدوده سراب نیلوفر کرمانشاه اشاره کرد که اگر طرح‌های خوب کمیته آب شهرستان برای جلوگیری از حفر چاه‌های جدید و انسداد چاه‌های اضافه در سنوات گذشته نبود خشک بودن امروز سراب نیلوفر دور از انتظار نبود.

فرماندار کرمانشاه از مدیران حوزه شهرستان کرمانشاه خواست تا با جدیت تمام در جهت حفظ منابع آب و جلوگیری از ساخت وساز در حریم و بستر رودخانه ها جلوگیری کنند.

رنجبر در ادامه با اشاره به تشکیل پرونده برای ۶۰۰ مورد از تغییر کاربری اراضی کشاورزی در سال گذشته در حوزه شهرستان کرمانشاه، گفت: در نهایت جلوی تغییر کاربری ۱۲۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان را گرفتیم.

رنجبر در ادامه با اشاره به ظرفیت های کشاورزی کرمانشاه، اظهار کرد: این شهرستان با ۳۰۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی و ۴۰ هزار نفر بره‌بردار بخش کشاورزی یکی از شهرستان‌های مستعد کشور در بخش کشاورزی است.

وی با تاکید بر اینکه توسعه بخش کشاورزی استان کرمانشاه ضرورت دارد، اضافه کرد: باید از تمامی ظرفیت‌ها برای توسعه بخش کشاورزی شهرستان استفاده شود.

رنجبر اشاره ای هم به در دست تهیه بودن سند توسعه بخش فیروزآباد داشت و گفت: بیشترین تاکید در این سند بر استفاده از ظرفیت های بخش کشاورزی برای توسعه این بخش در شهرستان کرمانشاه است.

فرماندار کرمانشاه اشاره ای هم به مشکلات این روزهای پیش روی کشاورزان برای تامین سوخت مورد نیاز عداوت بخش کشاورزی داشت و خواستار رسیدگی مسئولین کشاورزی حوزه شهرستان برای حل مشکلات این کشاورزان شد.