مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: ۸ تصفیه خانه فاضلاب در استان کرمانشاه در دست ساخت است که تا سال ۱۴۰۳ وارد مدار بهره برداری می شوند.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: ۸ تصفیه خانه فاضلاب در استان کرمانشاه در دست ساخت است که تا سال ۱۴۰۳ وارد مدار بهره برداری می شوند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آبفا استان کرمانشاه؛ رضا داودی اظهارکرد: تصفیه خانه شهر کرمانشاه با ظرفیت تصفیه ۶۷ هزار متر مکعب در شبانه روز از جمله آنهاست که تاکنون ۱۸ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی تصریح کرد: با رایزنی‌های انجام شده توسط نمایندگان استان و همچنین اُستاندار کرمانشاه در سال‌جاری بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای این تصفیه خانه در نظر گرفته شده که امیدواریم به صورت کامل تخصیص داده شود.

مدیر عامل شرکت آبفا استان کرمانشاه ابراز امیدواری کرد: چنانچه تزریق اعتبارات به صورت منظم باشد تا پایان سال ۱۴۰۳ این تصفیه خانه وارد مدار بهره برداری می شود.

داودی گفت: تصفیه خانه شهر تازه آباد با ظرفیت ۱۸۰۰مترمکعب به اتمام رسیده و آماده بهره برداری است. همچنین تصفیه خانه شهرستان جوانرود با ظرفیت ۸هزارو ۶۰۰ متر مکعب بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا چند ماه آینده افتتاح و وارد مدار بهره برداری می شود.

وی با بیان اینکه تصفیه خانه شهرستان کرند غرب هم باظرفیت ۲هزار و ۲۰۰مترمکعب در دست انجام است، افزود: تصفیه خانه‌های شهرستان سنقروکلیایی باظرفیت ۷هزارو ۴۰۰ مترمکعب، شهرستان صحنه با ۶ هزارو ۴۰۰متر مکعب از دیگر تصفیه خانه‌های استان می‌باشند که از ۴۰ تا ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

مدیرعامل شرکت آبفا استان کرمانشاه تصریح کرد: تصفیه خانه شهر ۵هزار نفری سرمست با ظرفیت ۷۰۰ متر مکعب در حال اجراست که ۴۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

داودی یادآور شد: در تلاش هستیم با تخصیص و تزریق به موقع اعتبارات تمامی این تصفیه خانه‌ها را طی دو سال آینده وارد مدار بهره برداری کنیم.

وی گفت: تصفیه خانه های برخی از شهر‌ها همچون تازه آباد، روانسر وجوانرود طی چند ماه آینده به بهره برداری می‌رسند.

داودی افزود: در استان کرمانشاه هم اکنون ده تصفیه خانه فاضلاب با بیش از ۳ هزار کیلومتر شبکه در حال استفاده می‌باشد که با افتتاح و بهره برداری از طرح‌های در دست اجرا این آمار افزایش چشمگیری خواهد داشت.

مدیر عامل شرکت آبفا استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: این ده تصفیه خانه ظرفیت تصفیه ۱۱۵ هزار متر مکعب فاضلاب در شبانه روز را دارند.

  • منبع خبر : روابط عمومی شرکت آبفا استان کرمانشاه