مسئول بسیج عملی استان کرمانشاه در مراسم افتتاح مرکز مهارت آموزی جوار کارگاهی اظهار نمود: گسترش و ترویج علوم نافعه در جامعه و ایجاد بستر لازم جهت کارآفرینی هدف اصلی این طرح است و امیدواریم در ادامه به آن دست پیدا کنیم.

مسئول بسیج عملی استان کرمانشاه در مراسم افتتاح مرکز مهارت آموزی جوار کارگاهی اظهار نمود: گسترش و ترویج علوم نافعه در جامعه و ایجاد بستر لازم جهت کارآفرینی هدف اصلی این طرح است و امیدواریم در ادامه به آن دست پیدا کنیم.
به گزارش چویر نیوز کوروش بابلی با بیان حدیثی از امام صادق یادآور شد: فرامین دینی و تاکیدات مقام معظم رهبری به ما در گسترش علوم نافعه در جامعه گوش زد کرده است و بر همین اساس مسئولین این طرح با شناسایی رشته های مفید ، کاربردی و البته لازم در جامعه زمینه دانش اندوزی کارا را فراهم کنند.

مدیر مرکز نوآوری بسیج علمی استان کرمانشاه در مراسم افتتاح مرکز مهارت آموزی جوارکارگاهی گفت: به دنبال ایجاد بستر آموزشی نیاز محور و کاربردی برای جامعه بسیج، سربازان و کادر نیروی های سپاه در طرح مرکز مهارت آموزی جوار کارگاهی هستیم.
فرزاد امیری خاطرنشان کرد: ما به دنبال موازی کاری یا رقابت با آموزشگاه های علمی در سطح استان نیستم ، چراکه هدف اصلی ما درآمد زایی نیست و سعی داریم این آموزشها را بصورت رایگان و یا با کمترین هزینه ممکن در جامعه هدف خود که همان اقشار بسیج و سربازان و کادر هستند راه اندازی کنیم.

امیری خاطرنشان کرد: در گام نخست این طرح 19 رشته کاربردی که شامل 265 زیر رشته که در جامعه به آنها نیاز است، را شناسایی کرده ایم و قصد داریم تمرکز اصلی خود را بر روی این رشته ها قرار بدهیم ، البته در گام های بعدی این رشته ها قابلیت بازنگری یا افزایش دارند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه نیزدر این افتتاحیه گفت: تاریخ ثابت کرده است، سپاه و ارگان های وابسته با آن ، همیشه در لحظه مناسب با برنامه ریزی درست در زمان و مکان درست در جامعه حاضر شده و در حل بسیاری بحران و مشکلات نقش موثر و ارزنده ای را ایفا کرده اند
عزیز نوری اضافه کرد: امید ما این است در این طرح افراد مستعد با استفاده از بستر فنی حرفه ای استان کرمانشاه که ظرفیت اعطای مدارک مستند و البته معتبر را داراست ، ضمن آموزش در رشته های مفید و البته نیازسنجی شده در جامعه با ارتباط با مراکز مربوطه همچون پارک علم و فناوری به سرعت به بازار کار جذب شوند.
نوری یادآور شد: در مساله آموزش فنی حرفه ای ، حمایت پس از آموزش از ارزش بسیار بالای برخوردار است و امیدواریم با ایجاد چنین طرح های زمینه حمایت از افراد آموزش دیده تا رسیدن به مرحله اشتغال را فراهم کنیم.

  • منبع خبر : چویر نیوز