استاندار کرمانشاه گفت: بانک ها باید از انجام رفتار سلیقه ای در پرداخت تسهیلات مربوط به اشتغالزایی پرهیز کنند و همه آنها از یک دستور العمل واحد به منظور تسریع و تسهیل در درخواست های مردم پیروی کنند.

استاندار کرمانشاه گفت: بانک ها باید از انجام رفتار سلیقه ای در پرداخت تسهیلات مربوط به اشتغالزایی پرهیز کنند و همه آنها از یک دستور العمل واحد به منظور تسریع و تسهیل در درخواست های مردم پیروی کنند.

به گزارش چویر نیوز به نقل از ایسنا بهمن امیری مقدم در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان اظهار کرد: اولویت مهم و برنامه کاری مدیران تلاش برای ایجاد اشتغال و رفع مشکل بیکاری است و همه باید در این زمینه دغدغه داشته باشند.

وی افزود: دستگاه های ذیربط موظفند برای پرداخت صحیح وام ها به نحوه چگونگی پرداخت ها نظارت کافی داشته باشند و همان افرادی که طبق دستورالعمل ها و ضوابط کمیته اشتغال به بانک ها معرفی شده اند، همان افراد تسهیلات اشتغالزایی را دریافت کنند.

رئیس کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان ادامه داد: مدیران و مسئولین وظیفه دارند که زمینه لازم را برای ایجاد اشتغال با پرداخت تسهیلات تسهیل کنند و مدیران بانک ها نیز باید ضوابط یکسانی را برای مراحل مختلف پرداخت تسهیلات مانند ضامن و غیره رعایت کنند و هیچ بانکی مجاز به انجام کارهای سلیقه ای نیست.

استاندار کرمانشاه بیان داشت: نباید با رفتار سلیقه ای در پرداخت تسهیلات مردم را سرگردان کنیم و اگر چنین موردی از هر شعبه ای در استان دیده شود حتماً با بانک متخلف برخورد خواهد شد.

امیری مقدم با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص مانع زدایی در اجرای کارها گفت: طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی همگی موظف هستیم که کارهای مردم را تسهیل و زمینه را برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی فراهم کنیم.

وی اظهار داشت: بانک ها با توجه به خدماتی که دریافت می کنند باید تمام تلاش و جدیت خود را برای رفع مشکلات مردم بکار گیرند و در این زمینه دغدغه جدی داشته باشند.

مقام عالی استان در ادامه با اشاره به کارکرد شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان ها خواستار تشکیل و راه اندازی این شرکت در تمامی شهرستان های استان شد.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: با توجه به ظرفیت های خوبی که در شهرستان های استان وجود دارد با راه اندازی این شرکت می توان ضمن شناسایی این ظرفیت ها، پتانسیل های موجود را نیز بالقوه ساخت که در ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی منطقه بسیار موثر خواهد بود.

وی تاکید کرد: فرمانداران باید تلاش کنند تا این شرکت در تمامی شهرستان های استان به منظور کمک به ایجاد اشتغال و آبادانی شهرها هر چه سریعتر تشکیل شود.

  • منبع خبر : ایسنا