مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت: طی شش ماهه نخست سال جاری بیش از ۱۱ هزار کارت هوشمند رانندگان حوزه حمل و نقل کالا تمدید شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت: طی شش ماهه نخست سال جاری بیش از ۱۱ هزار کارت هوشمند رانندگان حوزه حمل و نقل کالا تمدید شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه فریبرز کرمی گفت: کارت هوشمند راننده را می توان کارتی با ضریب امنیت مطلوب دانست و در این کارت  تمام اطلاعات رانندگان را ثبت می شود، از مزایای این کارت می توان امکان شناسایی کامل رانندگان، تمایز رانندگان فعال از رانندگان غیرفعال، ممانعت از صدور کارتهای جعلی و گردش کار تقلبی و در نهایت ثبت تخلفات رانندگان را برشمرد.

وی عنوان کرد: به لطف ذخیره‌سازی و اشتراک‌گذاری الکتریکی اطلاعات، کارت هوشمند رانندگان از مزایا و قابلیت‌های همچون؛ شناسایی دقیق رانندگان و تشخیص رانندگان فعال از غیرفعال، جلوگیری از صدور کارت‌های تقلبی و تکراری، ایجاد گردش کار آنلاین، سهولت در صدور بارنامه، ثبت تخلفات راننده، سیستم نوبت‌دهی در پایانه‌ها برخوردار است.

کرمی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۱ هزار و ۵۰۸ کارت هوشمند رانندگان حمل و نقل کالا تمدید  شده است.

وی افزود: طی نیمه نخست سال جاری ۲۸۶ کارت هوشمند ناوگان باری و ۳۱۵ کارت هوشمند رانندگان حوزه حمل و نقل کالا صادر شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت: تمدید کارت هوشمند رانندگان وانت باری ۲۷۵ مورد، صدور کارت هوشمند رانندگان وانت باری ۸۸ مورد و صدور کارت هوشمند ناوگان وانت بار به تعداد ۳۶۷ مورد طی شش ماهه نخست سال جاری صورت پذیرفت است.

کرمی گفت: نظارت بر عملکرد لغو و فعالیت رانندگان بخش کالا با انجام بازدید های دوره ۱۲۳ مورد بازدید و در این بازدید و نظارت ها ۱ هزار و ۲۲۴ ناوگان حمل و نقل کالا مورد بازرسی قرار گرفته است.

وی درباره نظارت بر شرکت های حمل و نقل کالا گفت: نظارت بر نحوه اجرای عملکرد شرکت ها و رانندگان در زمینه اجرای دقیق ضوابط و دستورالعمل های ابلاغی (در خصوص ناوگان ملکی شرکت ها و رعایت برنامه نویسی دقیق مدیر فنی) بصورت مستمر انجام می‌شود.

کرمی در پایان افزود: از ابتدای سال ۶ جلسه هم اندیشی دربخش حمل و نقل کالا با حضور انجمن های صنفی حمل و نقل کالای استان کرمانشاه برگزار شده است.

  • منبع خبر : روابط عمومی اداره کل راهداری استان کرمانشاه