ابراهیم مرادی رئیس کمیسیون گردشگری شورای شهر کرمانشاه با ابراز تاسف شدید از آتش گرفتن بیمارستان تاریخی مسیح (دکتر مرادیان) اظهار داشت: بیمارستانی که در شب چهارشنبه سوری در آتش سوخت، دومین بیمارستان قدیمی ایران است و ساخت آن به اواخر دوران قاجار بازمی‌گردد. وی عنوان کرد: شنیدن این خبر نه تنها برای کرمانشاهی‌ها بلکه […]

ابراهیم مرادی رئیس کمیسیون گردشگری شورای شهر کرمانشاه با ابراز تاسف شدید از آتش گرفتن بیمارستان تاریخی مسیح (دکتر مرادیان) اظهار داشت: بیمارستانی که در شب چهارشنبه سوری در آتش سوخت، دومین بیمارستان قدیمی ایران است و ساخت آن به اواخر دوران قاجار بازمی‌گردد.

وی عنوان کرد: شنیدن این خبر نه تنها برای کرمانشاهی‌ها بلکه برای هر ایرانی فرهنگ دوستی آن هم در سال کرمانشاه ۲۰۲۰ بسیار دردآور و تاسف‌برانگیز است.

وی افزود: سال‌هاست دلسوزان خواهان تبدیل بیمارستان تاریخی دکتر مرادیان به موزه بهداشت و درمان کرمانشاه هستند ولی متاسفانه این کار صورت نگرفت و با استفاده از همین بی تفاوتی‌ها، مجموعه را از لیست آثار ملی خارج شد و در گام روم به دنبال تغییر کاربری آن هستند.

مرادی تاکید کرد: مجموعه شورا در راستای انجام مسئولیتی که بر عهده دارد به زودی و در اولین نشست رسمی، یک موضع‌گیری قاطع در برابر این اتفاق تلخ خواهد کرد و تذکرهای لازم را به مجموعه های مسئول خواهد داد.

رئیس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر کرمانشاه تاکید کرد: در شرایط فعلی از دادستان محترم و استاندار کرمانشاه تقاضا دارم سریعا موضوع عمدی بودن این حادثه را بررسی کنند و با خاطیان احتمالی شدیدا برخورد کنند.

وی یادآور شد: اگر برخورد جدی با خاطیان صورت نگیرد، این سرنوشت شوم در کمین دیگر بناهای تاریخی کرمانشاه است و فرصت طلبان ممکن است تراژدی‌های بزرگتری را رقم بزنند.
خبرنگار: فاطمه خورشیدی نیا