مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه گفت: پیش بینی شده کشت نخود بهاره در این شهرستان به ۴۱ هزار هکتار برسد. آشتاب با اشاره به اینکه نخود تولیدی این شهرستان دارای کیفیت تغذیه‌ای مناسبی بوده افزود: پیش بینی می شود از این سطح ۲۵ هزار تن نخود تولید و روانه بازار مصرف شود. مدیر جهاد کشاورزی […]

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه گفت: پیش بینی شده کشت نخود بهاره در این شهرستان به ۴۱ هزار هکتار برسد.
آشتاب با اشاره به اینکه نخود تولیدی این شهرستان دارای کیفیت تغذیه‌ای مناسبی بوده افزود: پیش بینی می شود از این سطح ۲۵ هزار تن نخود تولید و روانه بازار مصرف شود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه افزود: کشت نخود بهاره از اواخر اسفندماه آغاز شده و در اوایل تیرماه برداشت می‌گردد.
وی با بیان اینکه حدود ۱۵۲۶۵ هکتار نیز نخود پاییزه و انتظاری در شهرستان کرمانشاه کشت گردیده اضافه کرد: پیش بینی داریم۱۶ هزار تن نخود پاییزه و انتظاری نیز در این شهرستان تولید شود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه با بیان اینکه نخود پاییزه و انتظاری قابلیت برداشت با هد مخصوص را دارد افزود: بیشترین سطح زیر کشت نخود پاییزه مربوط به دهستان های کوزران و سراب نیلوفر می باشد.
آشتاب خاطرنشان کرد: کشت غالب نخود این شهرستان به صورت دیم بوده که متوسط عملکرد نخود دیم در شهرستان کرمانشاه در هر هکتار ۶۰۰ کیلوگرم می باشد.
آشتاب با اشاره به اینکه کشت نخود بهاره از توده‌های نخود محلی بیونیج کشت شده افزود: در کشت‌های پاییزه ارقامی همچون عادل، آزاد و منصور بیشترین ارقام کشت شده در این شهرستان را دارند.
گفتنی است سال گذشته ۳۴ هزار هکتار نخود بهاره و ۱۰هزار و ۷۵۰ هکتار نخود پاییزه کشت شد که از این سطح بیش از ۲۰ هزار تن نخود تولید شده است.

  • منبع خبر : پرتال جهاد کشاورزی استان