بزرگراه شهید دایی پور و بزرگراه شهید سرابیان کرمانشاه، با حضور استاندار و جمعی از مدیران استان کرمانشاه افتتاح شد.

بزرگراه شهید دایی پور و بزرگراه شهید سرابیان کرمانشاه، با حضور استاندار و جمعی از مدیران استان کرمانشاه افتتاح شد.

به گزارش چویر نیوز به نقل از ایسنا، نادر نوروزی شهردار کرمانشاه، امروز(۲۴ مهر) در مراسم افتتاح این دو پروژه با اشاره به اهمیت این دو بزرگراه، گفت: طول این دو بزرگراه مجموعا شش کیلومتر است که ۹۰۰ متر آن قبلا انجام گرفته و مابقی آن ظرف ۴۵ روز اخیر اجرایی شده است.

وی افزود: این دو بزرگراه شهرک های کیهانشهر، آریاشهر، سجادیه، بسیج و روستای مرادآباد را از بن بست خارج کرده و به بزرگراه امام (ره) وصل می کند.

نوروزی تاکید کرد: این مسیرهای بزرگراهی ادامه دارد و در تلاش هستیم یک رینگ نعلی شکل در شهر ایجاد کنیم که از آرامستان جدید شروع شده و تا الهیه می رسد و از آنجا به پشت شهرک دولت آباد متصل می شود.

وی افزود: راه اندازی این رینگ می تواند نقش موثری در کاهش ترافیک شرق به غرب کرمانشاه داشته باشد.
شهردار کرمانشاه خاطرنشان کرد: زمان بندی فازهای مختلف این پروژه صورت گرفته و طبق آن پیش رفته و به تدریج فازهای پروژه به بهره برداری می رسد.

حمید اعتصام فر معاون عمرانی شهرداری کرمانشاه نیز در این مراسم اظهار کرد: معبر بزرگراهی شهید دایی پور به طول سه کیلومتر بهشت زهرا(س) کرمانشاه را به شهرک آریاشهر متصل کرده و بزگراه شهید سرابیان نیز به طول سه کیلومتر کیهانشهر را به بزرگراه امام(ره) متصل می کند.

معاون عمرانی شهرداری کرمانشاه خاطرنشان کرد: برای راه اندازی این دو مسیر بزرگراهی مجموعا ۳۹ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی افزود: طول این دو مسیر مجموعا شش کیلومتر است که عملیات اجرایی آن حداقل شش ماه زمان نیاز داشت، اما خوشبختانه با پیگیری های شهردار کرمانشاه و تزریق اعتبار مناسب توانستیم ظرف ۴۵ روز آن را اجرایی کنیم.

یک رینگ جدید در شهر در حال ساخت است

افشین لر زنگنه معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه نیز در این مراسم با اشاره به تقسیم شهر کرمانشاه به دو بخش جنوبی و شمالی توسط رودخانه “قره سو” گفت: در حال حاضر سه معبر محل اتصال شمال به جنوب شهر هستند و اگر در بحران هایی مانند سیل و زلزله مشکلی برای این معابر ایجاد شود، تردد شهر و اتصال شمال به جنوب آن مختل می شود.

وی افزود: در همین راستا راه اندازی معبر چهارم در دست مطالعه است که از غرب کرمانشاه به جنوبی ترین نقطه شهر که شهرک “پردیس است متصل شده و از آن به شرق شهر متصل می شود و معبری که امروز شاهد افتتاح آن -مسیر بزرگراهی شهید سرابیان- هستیم ادامه این مسیر در قسمت جنوب شرقی شهر و اتصال آن به بزرگراه امام (ره) است.

لرزنگنه گفت: این مسیر درادامه از طریق حافظیه به میدان نفت و سپس به غربی ترین نقطه شهر متصل می شود و یک رینگ کامل در شهر شکل می گیرد.
وی افزود: راه اندازی این رینگ موجب می شود در کنار کاهش زمان سفر و بار ترافیک، شاهد نقش موثر آن در کاهش مصرف سوخت و آلاینده های هوا باشیم و امیدواریم این رینگ هرچه سریعتر تکمیل شود.

  • منبع خبر : ایسنا