در آستانه انتخابات مجمع هیات هندبال استان و در پی انتقادهایی که از سوی طیف مخالف هیات هندبال در رسانه ها مطرح و منتشر گردید،دبیر هیات هندبال در آخرین ساعت های حضور خود در این سمت به دفاع از عملکرد این هیات در چهارسال اخیر پرداخت. علیئی در گفتگو با خبرنگار ورزشی چویرنیوز؛ کسب رتبه […]

در آستانه انتخابات مجمع هیات هندبال استان و در پی انتقادهایی که از سوی طیف مخالف هیات هندبال در رسانه ها مطرح و منتشر گردید،دبیر هیات هندبال در آخرین ساعت های حضور خود در این سمت به دفاع از عملکرد این هیات در چهارسال اخیر پرداخت.
علیئی در گفتگو با خبرنگار ورزشی چویرنیوز؛ کسب رتبه سوم در عملکرد کشوری و کسب جایگاه های تک رقمی طی ۱۰ سال گذشته را نشان از عملکرد با برنامه هیات هندبال استان کرمانشاه دانست و افزود:

حضور چهار نفر از ارکان اصلی هیات هندبال استان در شاکله فدراسیون آقایان مراد کرمی داور بین المللی، رئیس سابق هیات هندبال استان و در حال حاضر ریاست کمیته داوران- دکتر فرید علی مرادی کاپیتان اسبق تیم ملی و در حال حاضر ریاست کمیته مربیان- حمیدرضا عزتی معاونت سابق اداره کل ورزش و جوانان استان و آخرین رئیس هیات که به سبب عملکرد درخشان و رتبه سوم کشوری بنا به پیشنهاد رئیس فدراسیون به سمت دبیری فدراسیون نائل آمد و ناصر سلیمی ریاست اسبق هیات و عضو کمیته فنی فدراسیون نشان ازمیزان نفوذ هیات استان در فدراسیون دارد.

وی حضور چهار داور الیت در لیست فدراسیون جهت شرکت و قضاوت مسابقات همچنین حضور چهار ناظر الیت داوری در فدراسیون جهت نظارت مسابقات را یکی دیگر از افتخارات هیات هندبال برشمرد.
علیئی با اشاره به سطح کیفی بازیکنان هندبال استان و حضور آنها در سطوح ملی گفت؛ طی سال های اخیر بازیکنان ملی پوشی را به جامعه هندبال کشور معرفی نموده ایم از آن جمله:
انتخابی المپیک ۲۰۲۰ : آقایان مجتبی کرمیان- محمد امین فرهادی- مهران حسینی
نوجوانان آسیا ۲۰۱۹: آقایان مهران حسینی- رضا عزتی- پیام فر باغستانی
همچنین در حال حاضر در اردوی جوانان آسیا آقایان مهران حسینی- رضا عزتی حضور دارند و آقایان امیر رضا شهبازی، پژمان مردانی و امیر علی چشمه سفیدی نیز به اردوی تیم جوانان دعوت شده اند.
علیئی افزود در حال حاضر کسری جوانبخت در اردوی آسیایی نوجوانان حضور دارد و آقایان محمد عباسی، علی شیرزادی، حسین صفری و حسام کیانیان نیز دعوت شده اند و در بخش بانوان در تیم ملی نونهالان چهار دعوتی داشتیم.
این عضو هیات هندبال استان ر خصوص میزبانی مسابقات رسمی می گوید:
میزبانی المپیاد استعدادهای برتر هندبال کشور با حضور ۳۱ استان، میزبانی کلاس مربیگری درجه ۱ با حضور شرکت کنندگانی از کل کشور، برگزاری چندین دوره کلاس های داوری و مربیگری درجه ۳ و ارتقاء مربیگری و داوری درجه ۳ به درجه ۲ در دو بخش آقایان و بانوان، میزبانی مسابقات منطقه ۴ و منطقه شمال و شمال غرب کشور در بخش نونهالان و جوانان و میزبانی اردوهای تیم ملی پسران و دختران در استان گوشه ای دیگر از عملکرد هیات در چند سال اخیر می باشد.
دبیر هیات هندبال عناوین کسب شده در رده های سنی پایه را اینگونه برشمرد:
کسب رتبه نخست منطقه ای و نائب قهرمانی کشوری توسط نونهالان پسر
کسب رتبه سوم منطقه ای توسط نونهالان دختر
کسب رتبه نخست منطقه ای توسط نوجوانان پسر
کسب رتبه سوم منطقه ای توسط نوجوانان دختر
و کسب رتبه قهرمانی منطقه ای توسط جوانان پسر
بخش دیگری از افتخارات هیات هندبال استان می باشد.
وی در خصوص اعزام تیم به مسابقات متعدد گفت: اعزام تیم پیشکسوتان به مسابقات کشوری و کسب عنوان چهارم کشوری
حضور تیم هندبال زاگرس در لیگ برتر کسب عنوان دوم و اعزام به لیگ قهرمانان آسیا( عدم حضور با توجه به بیماری کرونای کادر و بازیکنان تیم با توجه به بیانیه رسمی باشگاه)
حضور تیم هندبال کرمانشاه در دسته یک باشگاه های کشور و صعود به دور دوم که تنها با اختلاف یک امتیاز از صعود به لیگ برتر بازماند.
علیئی به برگزاری مسابقات استانی با حضور شهرستان های اسلام آباد، کنگاور، گیلانغرب، جوانرود، روانسر و کرمانشاه در بخش پسران و اعزام تیم های کرمانشاه و کنگاور به مسابقات منطقه ای و نیز حضور تیم های شهرستان های کرمانشاه، اسلام آباد، روانسر، قصر شیرین و هرسین در بخش بانوان و اعزام تیم ها به مسابقات منطقه ای اشاره نمود و در پایان افزود آنچه که از عملکرد چهارساله هیات هندبال برشمرده شد حاصل تلاش های تمامی زحمت کشان این رشته بوده و نمی توان به صرف رقابت های انتخاباتی از کنار آنها بی تفاوت گذشت.
لازم به ذکر است انتخابات مجمع انتخاباتی هیات هندبال استان کرمانشاه روز چهارشنبه ۱۴ آبان و با حضور سه کاندیدا برگزار خواهد شد.