مسابقات شطرنج قهرمانی پسران کشور در رده های سنی 10 الی 16 سال با حضور بیش از 150 شطرنج باز از سراسر کشور در مجموعه ی ورزشی آزادی کرمانشاه در حال برگزاری است.

مسابقات شطرنج قهرمانی پسران کشور در رده های سنی ۱۰ الی ۱۶ سال با حضور بیش از ۱۵۰ شطرنج باز از سراسر کشور در مجموعه ی ورزشی آزادی کرمانشاه در حال برگزاری است.
به گزارش چویرنیوز این مسابقات با حضور نفرات برتر کشور در رده سنی نوجوانان پسر جهت انتخابی تیم ملی طی روزهای ۸ الی ۱۴ مرداد ماه برگزار می شود.

در حاشیه روز چهارم برگزاری این دوره از مسابقات داریوش کرمی رئیس هیات شطرنج استان کرمانشاه به تشریح دستاوردهای برگزاری مسابقات کشوری و میزبانی شطرنج بازان سراسر کشور پرداخت و اظهار نمود: یکی از سیاست های هیات شطرنج استان کرمانشاه قبول میزبانی مسابقات قهرمانی کشور در رده های سنی مختلف و برگزاری جام های بین الملی همچون جام تاقبستان است که علاوه بر بُعد تبلیغاتی و معرفی ظرفیت های فرهنگی و گردشگری کرمانشاه در بُعد ورزشی بستری فراهم می گردد تا بازیکنان کرمانشاهی در شرایط مسابقه با بزرگان شطرنج ایران و جهان قرار بگیرند و کسب تجربه نمایند.

وی با اشاره به حضور محمد ملک زاده شطرنج باز نوجوان کرمانشاهی در مسابقات بین المللی جام تاقبستان و کسب ریتینگ لازم برای استادی شطرنج، از این اتفاق به عنوان مهمترین دستاورد جام تاقبستان یاد کرد.
کرمی یکی از مهمترین دستاوردهای هیات شطرنج استان علی رغم کمبودها و مشکلات را حضور پُررنگ تیم شطرنج کرمانشاه با بازیکنان غالب کرمانشاهی در لیگ یک کشور و کسب عنوان نایب قهرمانی کشور عنوان نمود.
رئیس هیات شطرنج استان کرمانشاه بزرگترین هدف مدیریت ورزشی خود را تا پیش از پایان ماموریت در هیات شطرنج ، معرفی یک استاد بین المللی فیده از کرمانشاه عنوان نمود.

  • منبع خبر : چویرنیوز