مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: آب شرب تحویلی از سوی این شرکت به روستای شیخ‌صله شهرستان ثلاث‌ باباجانی سالم است. علیرضا کاکاوند در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: هم روز گذشته و هم امروز نمونه برداریهایی از آب روستای شیخ صله شهرستان ثلاث باباجانی انجام شد که نتایج آزمایش نمونه‌های […]

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: آب شرب تحویلی از سوی این شرکت به روستای شیخ‌صله شهرستان ثلاث‌ باباجانی سالم است.

علیرضا کاکاوند در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: هم روز گذشته و هم امروز نمونه برداریهایی از آب روستای شیخ صله شهرستان ثلاث باباجانی انجام شد که نتایج آزمایش نمونه‌های روز گذشته نشان می‌دهد آب تحویلی از سوی شرکت آب و فاضلاب هیچ مشکلی نداشته و سالم است و نتایج آزمایش نمونه هایی که امروز از آب این روستا گرفته شده نیز فردا (چهارشنبه) مشخص خواهد شد.

وی افزود: هنوز به طور قطع مشخص نیست علت مسمومیت برخی از افراد این روستا مصرف آب یا چیز دیگری بوده است، اما نتیجه آزمایشات نشان می دهد آب تحویلی از سوی شرکت آب و فاضلاب مشکلی نداشته است.

کاکاوند عنوان کرد: البته تعدادی از اهالی روستا به صورت غیرمجاز چاه هایی را در منازل خود حفر کرده‌اند که این چاه‌ها عمدتا در نزدیکی چاه های فاضلاب قرار دارد و این احتمال هست که علت مسمومیت این افراد استفاده از آب این چاه‌ها باشد.

وی با بیان اینکه در پی ایجاد این مشکل از روز گذشته آب روستا قطع و آبرسانی به صورت سیار انجام شد، گفت: با مشخص شدن نتیجه آزمایشات مبنی بر سالم بودن آب تحویلی شرکت آبفا، آمادگی داریم آب این روستا مجدد برقرار شود.

از روز گذشته (۱۷ شهریور) جمعی از اهالی روستای شیخ صله شهرستان ثلاث باباجانی استان کرمانشاه با علائم مسمومیت به مراکز درمانی مراجعه کردند.

به گفته فرماندار ثلاث باباجانی تا صبح امروز ۱۲۰ تن از اهالی این روستا علائم مسمومیت داشته‌ و به مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند که عمدتا به صورت سرپایی مداوا شده و تعدادی هم بستری شده‌اند.

روستای مرزی شیخ صله در شهرستان ثلاث باباجانی ۵۷۰ خانوار با ۲۵۰۰ نفر جمعیت دارد.