رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان از آغاز رفع توقیف خودروهای رسوبی که در پارکینگ ها نگهداری می شوند، خبر داد. به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “فضل الله شیری” اظهار داشت: این طرح از (چهارشنبه – ۱۹ خرداد) آغاز و ترخیص خودروها به صاحبان آنها با سهولت بیشتری انجام می گیرد. وی با اشاره […]

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان از آغاز رفع توقیف خودروهای رسوبی که در پارکینگ ها نگهداری می شوند، خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “فضل الله شیری” اظهار داشت: این طرح از (چهارشنبه – ۱۹ خرداد) آغاز و ترخیص خودروها به صاحبان آنها با سهولت بیشتری انجام می گیرد.
وی با اشاره به وجود یک هزار و ۹۲۶ دستگاه خودرو رسوبی در پارکینگ ها، گفت: خودروهایی که تا پایان سال ۱۳۹۸ توقیف شده اند صاحبان انها می توانند از این طرح استفاده کنند.
سرهنگ شیری تصریح کرد: خودروهای فرسوده و همچنین خودروهایی که هیچگونه سابقه ای در سامانه شماره گذاری پلیس ندارند مشمول این طرح نمی شوند امکان ترخیص آنها نیست.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کرمانشاه افزود: ۶۰ درصد این خودروها به خاطر تخلف های راهوری توقیف شده و ۴۰ درصد نیز مربوط به حوزه انتظامی است که دستور قضایی دارد و برای ترخیص نیز به دستور قضایی دارند.
وی با بیان اینکه رفع توقیف خودروهای رسوبی ۲ ماه به طول می انجامد، گفت: پلیس هیچ الزامی برای پرداخت عوارض شهرداری و کسب معاینه فنی برای خودروهای ترخیصی ندارد.
سرهنگ شیری در پایان با اشاره به خدمات خوبی که طی ۲ سال اخیر به شهروندان ارائه شده است، گفت:  طرح تقسیط جریمه های رانندگی (برای اولین بار در کشور) نوبت دهی اینترنتی،  طرح کاهش مراجعان به پلیس راهور ، سیستمی کردن توقیف و رفع توقیف قضائی، ترخیص موتور سیکلت های رسوبی و .. . از جمله این اقدامات بوده است.