همایش دخل و خرج با موضوع اقتصاد خانواده در سالن آناهیتا هتل پارسیان کرمانشاه برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری چویر نیوز این همایش برای اولین بار در کرمانشاه به میزبانی خانه آموزش آشا با مدرسی دکتر سهراب دل انگیزان دانشیار گروه اقتصاد دانشگاه رازی برگزار شد.

همایش دخل و خرج با موضوع اقتصاد خانواده در سالن آناهیتا هتل پارسیان کرمانشاه برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری چویر نیوز این همایش برای اولین بار در کرمانشاه به میزبانی خانه آموزش آشا با مدرسی دکتر سهراب دل انگیزان دانشیار گروه اقتصاد دانشگاه رازی برگزار شد.
عضو انجمن علمی بازاریابی ایران با اشاره به اهمیت مبحث آموزش در خانواده اظهار داشت: آموزش اگر عمیق باشد شناخت بوجود می آورد و مهارت های برخورد با پدیده ها را بوجود می آورد که این خود یک سرمایه است.
دل انگیزان افزود: از طرفی آموزش، آموزش پذیری را بالا می برد و فرد را برای یادگیری مطالب بیشتر آماده می کند. در ادامه آموزش پذیری بالاتر اجازه فرصت دادن به دیگران را بیشتر می کند در واقع زبان را بسته و گوش ها را قوی می کند. نتیجه آنکه فرد تجربه های بیشتری کسب نموده و فرصت های بیشتری در اختیار آدم قرار می گیرد.

لذا آموزش محور فرصت شناسی و فرصت گیری محسوب شده و به عنوان یک سرمایه در درون اعضای خانواده انباشت شده و اثر مثبت خود را می گذارد. همه اینها با هم فرد را آدمی لایق تر، شایسته تر و قابل اعتماد تر نشان می دهد.
مدرس همایش دخل و خرج در خصوص اهمیت نقش موسسات آموزشی گفت: برای آنکه یک عرضه کننده و یک متقاضی به یکدیگر وصل شوند به یک موقعیت و جایگاه نیاز است جایی که دو طرف مبحث آموزش کنار یکدیگر قرار بگیرند. این موسسات هزینه جستجو و معرفی را به شدت کاهش می دهند.
عضو انجمن اقتصاددانان ایران در ادامه مباحثی در خصوص نحوه مدیریت هزینه ها ارائه نمود که با استقبال حاضرین مواجه شد.
در حاشیه این سمینار میثم اسماعیلی مدیرعامل خانه آموزش آشا در گفتگو با خبرنگار چویر نیوز به تشریح برنامه ها و فعالیت های این مجموعه آموزشی پرداخت و اظهار داشت: مجموعه آموزشی آشا از سال ۱۳۹۵ با اجرای اولین سمینار در حوزه صنعت بیمه فعالیت های خود را آغاز نمود و از آن تاریخ تا به امروز با رویکردی متفاوت موفق به برگزاری ۱۱ سمینار تخصصی در حوزه های مدیریت، مدیریت کسب و کار(MBA)، مباحث ارتباطی، فروش و بازاریابی و دوره های بازارهای مالی و ارز دیجیتال شده است.

  • منبع خبر : چویر نیوز