نشست هم اندیشی اصحاب رسانه با استاندار محترم و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، عصر روز یکشنبه ۲۸ فروردین ماه برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، نشست هم اندیشی اصحاب رسانه با استاندار محترم و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، عصر روز یکشنبه ۲۸ فروردین ماه برگزار گردید.

در این نشست صمیمی که مدیران و نمایندگان رسانه های استان در آن حضور داشتند، بیش از ۲۰ نفر از اهالی رسانه دغدغه ها و مشکلاتشان در حوزه کاری خود را عنوان کردند.

صفدری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در مقدمه این مراسم ضمن تشکر از مجاهدت های شبانه روزی اصحاب رسانه، رسانه ها را عامل اصلی پیشرفت فرهنگی کشور دانست و بر ضرورت ارتقاء سطح کیفی رسانه ها تاکید کرد.

پیگیری اتمام طرح های کلان استان در مرکز

نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه با اشاره به اینکه حدود ۹۵ روز از فعالیت خود در استان می گذرد، توضیح داد: در این مدت رایزنی های گسترده ای با مسوولان ارشد کشور از جمله رئیس مجلس برای افزایش بودجه استان انجام داده ام و خوشبختانه نتیجه نیز داده است.

وی به تعامل خوب مجموعه مدیریتی استان با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و از آنان به عنوان ظرفیت های بسیار خوب کرمانشاه در راستای توسعه استان نام برد و افزود: نمایندگان کرمانشاه در مجلس جایگاه بسیار خوبی در مجلس دارند و می توانند به روند توسعه استان کمک کنند.

امیری مقدم اما در مورد مطرح شدن موضوعاتی از قبیل دخالت نمایندگان استان در چینش مدیریتی نیز گفت: از نظرات نمایندگان استفاده می‌کنم اما اجازه دخالت در انتصاب مدیران را به کسی نمی دهم.

استاندار کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه در سایه تعامل با مسوولان ارشد نظام و نمایندگان کرمانشاه اتفاقات خوبی در راه است، گفت: خوشبختانه از محل این تعاملات طرح انتقال آب سد گاوشان به شهر کرمانشاه، تکمیل خط راه آهن استان و تکمیل بازسازی شهرستان سرپل ذهاب پس از زلزله به سرعت در دست اجرا است.

وی یکی از مشکلات حاد مردم کرمانشاه را کمبود آب عنوان کرد و افزود: طرح انتقال آب به این شهر از ۱۰ سال گذشته در دستور کار قرار گرفته اما هنوز به اتمام نرسیده است که پس از ورود بنده این طرح به صورت جدی در دستور کار قرار گرفت و ۱۰۰ میلیارد تومان بودجه برای آن اخذ کردیم و مشکل آب مردم این شهر را به زودی حل می کنیم.


رسالت من ایجاد اشتغال است

استاندار کرمانشاه در ادامه سخنان خود یکی دیگر از مشکلات مردم استان را بیکاری و نبود شغل دانست و گفت: برای ایجاد اشتغال با جدیت به دنبال جذب سرمایه گذار هستیم و در این راستا نیز به توافقات خوبی رسیده ام و توان خود را برای تحقق این موضوع می گذارم.

امیری مقدم، تکریم مردم، تامین بهداشت و سلامت آنها و نظارت بر کیفیت خدمات دهی در استان را نیز در دستور کار جدی مجموعه مدیریتی استان دانست و افزود: بازرسی از ادارات دولتی، بیمارستان ها و مراکز خدماتی نیز به صورت سرزده و بدون اطلاع قبلی به صورت مستمر انجام می شود.

وی با بیان اینکه با مسائل مشکلات مردم استان آشنا هستم و در این راستا مساله یابی نیز کرده ام از اصحاب رسانه و خبرنگاران خواست مطالبه گری کنند و مشکلات را بازگو کنند و برای رفع آن راهکار نیز ارائه دهند.

نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه پیشرفت و توسعه استان را نیازمند نقش آفرینی رسانه ها و دلسوزی آنها دانست و گفت: از اصحاب رسانه انتظار دارم در مدار اخلاق به روشنگری و مطالبه گری بپردازند.

وضعیت خانه مطبوعات بررسی شود

استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود به استناد مطالب مطرح شده توسط اصحاب رسانه از مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خواست به موضوع مشکلات خبرنگاران ورود کنند و در جلسات تخصصی و کارشناسی به دنبال رفع این مشکلات باشند.

امیری مقدم از خانه مطبوعات نیز خواست تعداد اعضای خود را افزایش دهد و اگر در این راه با مشکلاتی روبرو است به استانداری و فرهنگ و ارشاد اسلامی اطلاع دهند تا مسیر را هموار کنیم.

وی تاکید کرد سهم فرهنگ و هنر در توزیع بودجه و امکانات باید عادلانه باشد و ما نیز به اجرای عدالت تاکید داریم.

ادارات با رسانه های رسمی ارتباط بگیرند

نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه در ادامه سخنانش با تاکید بر اینکه باید نقش رسانه های رسمی در استان پر رنگ شود از ادارات و سازمان ها خواست با این رسانه ها ارتباط بگیرند و از کانال آنها به اطلاع رسانی بپردازند.

امیری مقدم با بیان اینکه ما با رسانه های غیررسمی کار نمی کنیم، از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست کتابچه ای از مشخصات رسانه های رسمی تهیه کنند و در اختیار فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی قرار دهند تا از طریق آنها اطلاع رسانی انجام شود.

رسانه ها به سمت تحلیل رویدادها بروند

استاندار کرمانشاه در ادامه این نشست هم اندیشی از رسانه ها خواست به تحلیل رویدادها بپردازند و یادآور شد که کرمانشاه در سالهای اخیر در برخی از بخش ها از جمله علمی و ورزشی قطبیت خود را از دست داده و این نیاز به روشنگری و مطالبه گری رسانه ها دارد اگر چه ما این قطبیت را به کرمانشاه باز می گردانیم.

امیری مقدم به تعامل و همکاری روابط عمومی ها با رسانه ها برای معرفی هرچه بهتر استان کرمانشاه تاکید کرد و افزود: باید کرمانشاه را خوب و زیبا به کشور و دنیا معرفی کنیم و این نیاز به تلاش رسانه ها دارد.

وی بر آموزش اصحاب رسانه نیز تاکید کرد و از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست این موضوع را دنبال کند.

در این دیدار جمعی از اصحاب رسانه نیز خواستار رفع مشکلات صنفی خبرنگاران از جمله دستمزد، معیشت، مسکن، آگهی های دولتی، تسهیلگری در جریان اطلاع رسانی و ارتباط و تعامل بیشتر مدیران با رسانه ها تاکید کردند.

در استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه بیش از ۴۵۰ نفر در قالب رسانه های مختلف مشغول به فعالیت هستند. در این استان ۱۶۵ نشریه محلی و پایگاه خبری و ۹۲ نمایندگی نشریات سراسری فعال است.

  • منبع خبر : روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی