معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه گفت: با اجرایی شدن قرارداد کارت بلیت الکترونیک تمام اتوبوس ها و تاکسی‌های کرمانشاه مجهز به سیستم پرداخت کرایه غیر نقدی می‌شوند. به گزارش مرکز اطلاع رسانی روابط عمومی شهرداری کرمانشاه، محسن ارجمندی اظهار کرد: تلاش شده افزایش نرخ‌ها به گونه‌ای باشد که بتوانیم رضایت نسبی شهروندان […]

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه گفت: با اجرایی شدن قرارداد کارت بلیت الکترونیک تمام اتوبوس ها و تاکسی‌های کرمانشاه مجهز به سیستم پرداخت کرایه غیر نقدی می‌شوند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی روابط عمومی شهرداری کرمانشاه، محسن ارجمندی اظهار کرد: تلاش شده افزایش نرخ‌ها به گونه‌ای باشد که بتوانیم رضایت نسبی شهروندان را جلب کنیم.

وی با اشاره به تخلفات احتمالی افزود: طی تماس‌های متعدد متوجه شدیم که رانندگان تاکسی‌ها به جای مبلغ مصوب مبلغی بالاتر از مسافران دریافت می‌کنند؛ که این یک تخلف محسوب می‌شود و مردم می‌توانند از طریق سامانه ۱۳۷ پیگیر باشند تا اداره بازرسی و نظارت سازمان حمل و نقل، رسیدگی کند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه با بیان اینکه در سیستم حمل و نقل با مصوب شدن نرخ خدمات، راننده و مسافر متعهد به اجرای مصوبه هستند، گفت: سال گذشته افزایش نرخ بنزین و تورم داشتیم و تورمی که محاسبه شده نسبت به افزایش کرایه بالاتر است.

وی با بیان اینکه مذاکراتی انجام شده تا هیچ بار مالی در این خصوص به رانندگان اتوبوس وتاکسی تحمیل نشود، گفت: پیش‌بینی می‌شود حدود ۲۲۰ دستگاه اتوبوس هفت هزار تاکسی در کرمانشاه مجهز به سیستم پرداخت غیر نقدی شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه با اشاره به اینکه یک پلتفرم واحد و یکپارچه برای شبکه پرداخت غیرنقدی و شهروندی نیز برای ناوگان شبه عمومی در حال تهیه است، عنوان کرد: با استقرار و فعال شدن کارت بلیط های الکترونیکی در کلانشهر کرمانشاه و براساس ضوابط عملکرد سرویس‌های حمل و نقلی، زمانیکه سیستم پرداخت غیرنقدی در اتوبوس و تاکسی در دستور کار قرار بگیرد، در بررسی مهندسی ترافیک علاوه بر کاهش آلودگی‌ها، کاهش زمان تأخیر و توقف را در دارد و در تاکسی‌ها نیز اگر این کار انجام شود، به بخشی از اهداف ترافیکی خواهیم رسید.

وی در پایان گفت: توصیه می‌کنیم شهروندان برای استفاده از سرویس‌های حمل و نقلی از کارت بلیط استفاده کنند.