مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه در آیین آغاز مانور سراسری اصلاح ولتاژ شبکه برق که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توانیر برگزار شد، بیان داشت: دومین مانور سراسری تعدیل و کاهش روشنایی معابر و اصلاح ولتاژ شبکه برق ۲۷ و ۲۸ آذر ماه همزمان با سراسر کشور در […]

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه در آیین آغاز مانور سراسری اصلاح ولتاژ شبکه برق که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توانیر برگزار شد، بیان داشت: دومین مانور سراسری تعدیل و کاهش روشنایی معابر و اصلاح ولتاژ شبکه برق ۲۷ و ۲۸ آذر ماه همزمان با سراسر کشور در استان کرمانشاه در حال انجام است.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه، مهندس امید علی مراتی خاطرنشان ساخت: تعدیل و کاهش روشنایی معابر و رفع ضعف ولتاژ در شهر کرمانشاه و شهرستان های سنقر، گیلانغرب و روانسر با حضور ۱۰۰ نفر در ۲۵ اکیپ با ۳۰ دستگاه خودرو در حال انجام است.

وی اظهارداشت: با توجه به ابلاغ شرکت توانیر هماهنگی‌های لازم با سازمان حمل و نقل پایانه و راهداری برای جاده ها ی سطح استان و شهرداری ها برای عملیات های درون شهری انجام گرفته است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه، یادآور شد: با توجه به مانورهای جهادی که از اول سال  در برخی خطوط انجام شده است، خوشبختانه علیرغم بارش‌های شدید پاییزی خاموشی های خیلی کمی داشته‌ایم. این نشان دهنده تاثیرگذاری و مثمربودن تعمیرات جهادی در استان می باشد.

وی اظهار داشت: برای رفع ضعف ولتاژ ۲دستگاه《اتوبوستر》در بخش‌های سرفیروزآباد و  نودشه نصب کرده‌ایم. با نصب این دو دستگاه مشکل ضعف ولتاژ۱۰ هزار مشترک برطرف شده است.

مهندس مرآتی بابیان اینکه در این مانور ۱۰ کیلومتر شبکه سیمی به کابل خودنگهدار تبدیل شد، گفت: در این مرحله از مانور، ۱۰ دستگاه ترانس برق، چهار دستگاه ترانسفورماتور و هفت دستگاه ترانسفورماتور بالانس نصب شده اند. همچنین۸۰۰ متر خط ۲۰ کیلوولت نصب می شود.

وی با بیان اینکه در بحث تعدیل روشنایی معابر نیز ۲۵ هزار دستگاه چراغ برق را جزو برنامه داریم، اظهارداشت: چراغ های پرمصرف ۴۰۰ وات در استان کرمانشاه جمع آوری و در سال های گذشته با چراغ های ۱۵۰ وات پربازده تعویض شده‌اند.

وی با حضور در محل انجام عملیات در شهرک تعاون شهر کرمانشاه خاطرنشان ساخت: در این محله دو ترانس برق را به شش ترانس کوچک تبدیل کرده ایم تا گستره طول شعاع هر ترانس که باعث ضعف ولتاژ می شود را کاهش دهیم. با توجه به سرقت های زیادی که از خطوط شبکه سیمی می شد، جهت جلوگیری از افت فشار و سرقت،این شبکه هارا به کابل خودنگهدار تبدیل کرده ایم.

مهندس مرآتی تصریح کرد: در این محله تعداد زیادی تیر برق در حریم خانه ها و پیاده روها نصب شده بود که اقدام به جابجایی آنها و آزادسازی حریم این منازل نیز کردیم.

وی با بیان اینکه بخش زیادی از شبکه‌های کرمانشاه بخاطر طول عمری که دارند فرسوده شده اند و نیاز به تعویض دارند، گفت: شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه اعتبار استانی در این زمینه دریافت نمی کند و تمامی این تعمیرات باید از منابع داخلی شرکت پرداخت شود. منابع داخلی شرکت نیز از پرداخت هزینه‌های برق مردم تامین می شود که متاسفانه در استان کرمانشاه ۱۵۵ میلیارد تومان از مشترکین طلب داریم که حدود ۵۰ درصد آن مربوط به ادارات و سازمان ها است.