حدود ۶ ماه از انتصاب آقای بهمن امیری مقدم (آنهم پس از پنج ماه از آغاز کار دولت جدید) بعنوان استاندار کرمانشاه می گذرد و کرمانشاهیان که استان پرظرفیتشان پر از مشکلات عدیده در زمینه های مختلف بویژه در حوزه اقتصادی و اجتماعی است از استاندار جدید انتظار داشته و دارند تا این مشکلات را کاهش دهد.

حدود ۶ ماه از انتصاب آقای بهمن امیری مقدم (آنهم پس از پنج ماه از آغاز کار دولت جدید) بعنوان استاندار کرمانشاه می گذرد و کرمانشاهیان که استان پرظرفیتشان پر از مشکلات عدیده در زمینه های مختلف بویژه در حوزه اقتصادی و اجتماعی است از استاندار جدید انتظار داشته و دارند تا این مشکلات را کاهش دهد.
هرچند ۶ ماه، شاید زمان خیلی زیادی برای ارزیابی عملکرد استاندار نیست اما درعین حال زمان کمی هم، برای زمینه سازی جهت رفع یا کاهش این مشکلات نیست.
بر عملکرد ۶ ماهه امیری مقدم، نقدهای متعدد و جدی وارد است که نمی توان از آن چشم پوشی کرد.
تعلل و تاخیر بیش از حد، برای انتخاب مدیران کارآمد و شایسته یکی از نقاط ضعف جدی استاندار کرمانشاه است به گونه ای که وی در این مدت نتوانسته حتی معاونان خود را (غیر از معاون توسعه مدیریت و منابع که گفته می شود او هم از اقوام وی است) انتخاب و این تکلیف مهم و بدیهی را مشخص کند.
در حال حاضر بسیاری از مدیران کنونی استان که مسبب وضع ناگوار موجود هستند (که البته تعداد محدودی از آنان هم مدیرانی توانمندند) هنوز مشغول به کارند و هم استان و هم خود این مدیران، در بلاتکلیفی به سر می‌برند.
این در حالیست که تعدادی از اندک مدیرانی هم که تغییر کرده اند (با توجه به وجود نیروهای شایسته و توانمندتر) یا افرادی با کارنامه های ضعیف هستند یا علاوه بر این، بعضا گرایش سیاسی آنان مخالف دولت کنونی است و این موضوع هم موجب گلایه مندی حامیان آیت الله رئیسی شده و هم برای این مدیران می تواند حاشیه و چالش ساز شود.
استفاده از برخی مدیران در پست های غیر تخصصی هم یکی از موارد نگران کننده و خسارت بار، برای استان به شمار می رود.
در حال حاضر تعداد قابل توجهی از نیروهای انقلابی و حامی دولت کنونی استان، از عملکرد و نگاه کنونی استاندار تقریبا ناامید شده و از وی فاصله گرفته اند و این می تواند زمینه ساز شعله ور شدن آتش سوزان اختلافات شود.
اینگونه به نظر می رسد که وضعیت فعلی استان و عملکرد استاندار کرمانشاه؛ گویای آن است که وی شناخت لازم از ظرفیت ها، نیروی انسانی و داشته ها و نداشته های استان ندارد و برنامه مناسبی هم نداشته و دچار نوعی سر در گمی شده است و علاوه بر دخالت بعضی از نماینده های مجلس در انتصابات، مشاوره های منتقل شده به وی نیز ضعیف و نامناسب تصور می شود.
واقعیت امر آن است استان کرمانشاه که همواره گرفتار مدیران ضعیف بوده و آنرا در عین برخورداری از ظرفیت های بسیار فراوان (مانند حدود یک میلیون هکتار زمین قابل کشت، بیش از ۴ هزار اثر گردشگری و تاریخی، معادن غنی، آب و هوای چهارفصل) به استانی عقب افتاده مبدل کرده اند دیگر فرصتی برای فرصت سوزی و آزمون و خطا ندارد.
مردم از مسئولان کار می خواهند و گفتار درمانی و توجیه گرایی، دردی از دردهای پرشمار آنان درمان نمی کند.
از این رو انتظار می رود که بهمن امیری مقدم، در نگاه و عملکرد خود تجدیدنظر کند و بخشی از وقت خود را با دقت نظر و استفاده از مشاوران شایسته و خبره، صرف انتخاب تیم مدیریتی قوی، متعهد و پاسخگو کرده و با برنامه محوری و نظارت دقیق، زمینه تلاش برای کاهش مشکلات و توسعه استان را فراهم کند و باید بداند مطالبه این حقوق اولیه همواره دنبال می شود.

رسول مرادی فعال رسانه و عضو شورای وحدت نیروهای انقلاب استان کرمانشاه

  • منبع خبر : چویر نیوز