مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان کرمانشاه با وجود اعمال محدودیت های کرونای از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۳۰ هزار مسافر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی بین شهری استان کرمانشاه جابجا شدند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته با جابجایی ۱۶ هزار نفر افزایش چشمگیری داشته است. […]

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان کرمانشاه با وجود اعمال محدودیت های کرونای از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۳۰ هزار مسافر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی بین شهری استان کرمانشاه جابجا شدند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته با جابجایی ۱۶ هزار نفر افزایش چشمگیری داشته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه، فریبرز کرمی گفت: از ابتدای تعطیلات نوروز امسال تا کنون ۳۰ هزار و ۹۱۳ نفر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی بین شهری استان کرمانشاه جابجا شدند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته با جابجایی ۱۶ هزار و ۵۸۶ نفر، رشد ۸۶ درصدی را نشان می دهد.  

وی از رشد ۹۲ درصدی تعداد سفرها هم خبر داد و یادآور شد: امسال تاکنون ۴۲۹۶ مورد سفر داشتیم که این عدد در مدت مشابه سال گذشته ۲۲۲۹ مورد بوده است.  

به گفته مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه از این ۴۲۹۶ مورد سفر، ۷۲۷ مورد توسط اتوبوس و ۳۱۸۷ مورد توسط سواری و مینی بوس صورت گرفته است.  

کرمی درباره دلیل افزایش سفرهای نوروزی نسبت به سال گذشته نیز خاطرنشان کرد: سال ۱۳۹۹ به دلیل شرایط بیماری کرونا سفرها دچار ممنوعیت بود و از همین رو کاهش مسافرت را داشتیم، اما امسال بجز سفر به مقصد شهرهای پرخطر، تردد به سایر شهرهای کشور صورت می گیرد.  

وی از رعایت کامل پروتکل های بهداشتی هم در ناوگان حمل و نقل عمومی و هم در پایانه های استان کرمانشاه یاد کرد و افزود: ضدعفونی ناوگان حمل و نقل و پایانه ها به صورت مستمر صورت می گیرد.  

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه اظهار کرد: همچنین ناوگان حمل و نقل عمومی، جابجایی مسافر را با ظرفیت کمتر انجام می دهند تا فاصله بین مسافران رعایت شود.