فرمانده نیروی زمینی ارتش در هجدهمین دوره رزم مقدماتی مشترک دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش در مرکز آموزش جوادالائمه(ع) نزاجا گفت؛ انتخاب الگو بسیار مهم است شما دانشجویان  باید شهدا را به عنوان الگوی خود در زندگی نظامی‌گری برگزینید. به گزارش روابط عمومی نیروی زمینی ارتش، امیر سرتیپ کیومرث حیدری در جمع دانشجویان هجدهمین دوره رزم […]

فرمانده نیروی زمینی ارتش در هجدهمین دوره رزم مقدماتی مشترک دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش در مرکز آموزش جوادالائمه(ع) نزاجا گفت؛ انتخاب الگو بسیار مهم است شما دانشجویان  باید شهدا را به عنوان الگوی خود در زندگی نظامی‌گری برگزینید.

به گزارش روابط عمومی نیروی زمینی ارتش، امیر سرتیپ کیومرث حیدری در جمع دانشجویان هجدهمین دوره رزم مقدماتی مشترک دانشگاه‌های افسری ارتش گفت؛ در سوره فاتحه‌الکتاب راه راست و صراط مستقیم، خدا، رسول خدا و ائمه معصومین بیان شده است، بعد از رسول خدا و ائمه معصومین، امروز نماد مجسم صراط مستقیم وجود مبارک ولی فقیه است.

وی ادامه داد؛ در زمان غیبت امام زمان(عج)، صراط مستیقم ما رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای عزیز(حفظه الله تعالی) است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه شما از بین هزاران نفر برگزیده شده‌اید، تصریح کرد؛ شما برگزیدگانی هستید که خداوند تبارک و تعالی شما را برای هدایت و راهنمایی انسان‌های دیگر که قرار است در مسیر ایمان، ایثار و شهادت گام بردارند انتخاب کرده است.
امیر سرتیپ حیدری با اشاره به اینکه دانشگاه افسری امام علی(ع)  قدمگاه ۱۱۸۴ شهید است، خاطرنشان کرد؛ خداوند به شما توفیق داد تا در قدمگاه شهدای عزیز گام بگذارید، شهدا ناظر به اعمال  و نشان دهنده راه و  مسیر هستند.

از تجارب فرماندهان و روحانیان استفاده کنید:
وی با تأکید بر فراگیری آموزش، افزود؛ فرماندهان و روحانیونی که در طول دوره در امر آموزش‌های نظامی و عقیدتی برای شما انتخاب شده‌اند افراد زبده و با تجربه هستند، از تجارب ارزنده آنها در جهت تقویت خودتان استفاده کنید و ان‌شاالله تا پایان مسیر خدمتی توشه راهتان باشد.

شهدا و فرماندهان را الگوی خود قرار دهید:
فرمانده نیروی زمینی ارتش در بخش دیگری از سخناتش به انتخاب الگو و الگو‌پذیری اشاره کرد و گفت؛ انتخاب الگو بسار مهم است بجای اینکه الگو‌های دیگر را در اجتماعات دیگر جستجو کنید، شهدا و فرماندهان را الگوی خود قرار دهید.
وی در ادامه کلید واژه انتخاب را بسیار مهم خواند و خاطر نشان کرد؛ انتخاب یک دوست و همرزم در طول خدمت مهم است اما مهم‌تر از آن انتخاب رسته‌های شغلی است رسته‌ها را با علم و آگاهی انتخاب کنید.
وی در پایان سخنانش انتخاب مونس و همسر را نیز تأکید کرد و افزود؛ انتخاب همسر نیز مهم است تا در طول مسیر خدمتی پشتیبان شما باشد تا شما بتوانید به راحتی به ماموریت های محوله بپردازید.