رییس حوزه هنری استان کرمانشاه گفت: به مناسبت هفته هنر انقلاب، انتشار آثار رسانه ای با محوریت معرفی هنرمندان متعهد و پیشکسوتان کرمانشاهی تولید شده است که در این ایام در رسانه ها و فضای مجازی منتشر می شود

رییس حوزه هنری استان کرمانشاه گفت: به مناسبت هفته هنر انقلاب، انتشار آثار رسانه ای با محوریت معرفی هنرمندان متعهد و پیشکسوتان کرمانشاهی تولید شده است که در این ایام در رسانه ها و فضای مجازی منتشر می شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، افشین آزادی رئیس حوزه هنری استان کرمانشاه، در خصوص گرامی داشت هفته هنر انقلاب اسلامی، افزود: ۲۰ تا ۲۷ فروردین‌ماه هر سال مصادف با ایام شهادت شهید مرتضی آوینی به‌عنوان هفته هنر انقلاب اسلامی نامگذاری شده است.

وی در ادامه افزود: در این هفته علاوه بر اجرای برنامه‌های هنری، سه نمایشگاه در سه نقطه از شهر کرمانشاه (مدرسه شهید الماسی واقع در میدان فردوسی، نگارخانه حوزه هنری و ساختمان نهاد کتابخانه های عمومی) تحت عنوان ساخت ایران، ساختن ایران برپا شده است که میزبان مجموعه آثار کاریکاتور جشنواره ملی مرز امن است.

آزادی خاطرنشان کرد: برگزاری چند برنامه عصر شعر در نقاط مختلف شهر کرمانشاه، دیدار و تجلیل از پیشکسوتان هنرمند، برگزاری مسابقه داستان‌نویسی برای دانش‌آموزان با حضور نویسندگان ادبیات پایداری، دیدار با استاندار و امام جمعه کرمانشاه همچنین دیدار با خانواده معظم شهدا از جمله برنامه‌های اجرایی در طول هفته هنر انقلاب در استان است.

وی اضافه کرد: ویژه برنامه اجرای نمایش بچه های مسجد در مراسم اعتکاف دانش‌آموزی در ایام ماه مبارک رمضان یکی دیگر از ویژه برنامه های هفته هنر انقلاب است که طی آن گروه‌های نمایشی از شهرستان کنگاور در مسجد عمادالدوله کرمانشاه به هنرنمایی خواهند پرداخت.

وی از تهیه مجموعه پوسترهایی با محوریت معرفی هنرمندان کرمانشاهی خبر داد و افزود: حوزه هنری کرمانشاه در هفته هنر انقلاب اسلامی مجموعه پوسترهایی تحت عنوان ماندگاران هنر متعهد را تولید کرده که در قالب بنر در سطح شهر نصب شده اند و همچنین این تولیدات در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی منتشر می شود.

آزادی ضمن تولید موشن گرافیک هایی با مضمون پیشکسوتان و هنرمندان متعهد اظهار کرد: حدود ۲۵ موشن گرافیک با محوریت معرفی مشاهیر کرمانشاهی از جمله آیت الله نجومی، استاد محمدجواد محبت، استاد احمد عزیزی، استاد نقشبندی و… ساخته شده است که در هفته هنر انقلاب به صورت روزانه در فضای مجازی و سایت ها منتشر خواهد شد.

  • منبع خبر : روابط عمومی حوزه هنری انقلاب اسلامی