اولین کارگاه آموزشی مهارت های دیجیتال به همت وزارت ورزش و جوانان و با همکاری صندوق حمایت از نوجوانان و جوانان یونیسف در کرمانشاه در حال برگزاری است.

اولین کارگاه آموزشی مهارت های دیجیتال به همت وزارت ورزش و جوانان و با همکاری صندوق حمایت از نوجوانان و جوانان یونیسف در کرمانشاه در حال برگزاری است.
چویر نیوز- معاون دفتر امور بین الملل وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه بیکاری سازمان تفکر فرد را برهم می زند اظهار داشت: در دوره نوجوانی که بستر آسیب های اجتماعی بیش از هر زمان دیگری مهیا است چنانچه بیکاری هم اضافه شود نوجوان به سمت آسیب های اجتماعی سوق داده خواهد شد. در این راستا پس از شناسایی و آسیب شناسی این معضل مقدمات برگزاری این کارگاه سه روزه در کرمانشاه فراهم گردید.
شهرام عظیمی در حاشیه کارگاه آموزشی مهارت های دیجیتال با اشاره به اینکه کارآفرینی موضوعی است که در چند روز اتفاق نمی افتد گفت: این کارگاه سه روزه شروعی برای وصل کردن نوجوانان به بازار کار است.
وی افزود: کارآفرینی در حوزه دیجیتال بسیار گسترده است که در این کارگاه مدعوین با مبانی این حوزه آشنا شده و به بازار کار وصل می شوند.
دبیر تشکل مردم نهاد جمعیت افرای سبز که در بیست و دومین سال فعالیت خود میزبانی این کارگاه سه روزه را برعهده دارد گفت: با همکاری نهادهای دولتی همچون وزارت ورزش و جوانان، ستاد مواد مخدر و وزارت بهداشت ۶ پروژه را در کرمانشاه به صورت پایلوت به اجرا درآورده ایم.
مهدی امیری هدف اصلی از اجرای این برنامه ها را توانمند سازی نوجوانان دهک های پایین جامعه دانست.
وی یکی دیگر از اهداف مورد نظر را هدایت نوجوانان از محیط آموزشی به محیط کار در قالب یک شغل شرافتمندانه عنوان نمود.
این کارگاه سه روزه با حضور نوجوانانی از استان های اصفهان و کرمانشاه به مدرسی یکی از فعالین حوزه کسب و کار و مهارت های دیجیتال به مدت سه روز در سالن آناهیتا هتل پارسیان در حال برگزاری است.

  • منبع خبر : چویرنیوز