بهمن امیری مقدم در جلسه شورای هماهنگی ترافیک استان به نقش مهم و موثر آموزش و فرهنگ سازی در کاهش سوانح جاده ای اشاره کرد و گفت: با تدوین سند می توانیم اقدامات پیشگیرانه را برای ایجاد ایمنی بیشتر و کاهش حوادث و تلفات جاده ای در بازه زمانی مشخص و بر اساس اولویت ها […]

بهمن امیری مقدم در جلسه شورای هماهنگی ترافیک استان به نقش مهم و موثر آموزش و فرهنگ سازی در کاهش سوانح جاده ای اشاره کرد و گفت: با تدوین سند می توانیم اقدامات پیشگیرانه را برای ایجاد ایمنی بیشتر و کاهش حوادث و تلفات جاده ای در بازه زمانی مشخص و بر اساس اولویت ها انجام دهیم.
وی افزود: اجرای دقیق پیوست آموزشی و فرهنگی این سند با رویکرد پیشگیری از بروز سوانح بسیار ضروری است و نیازمند همکاری و تعامل دستگاه های اجرایی متولی در زمینه توسعه و گسترش فرهنگ و نهادینه شدن اصل احترام به قانون و قانونمندی در جامعه، ارتقای فرهنگ ترافیک و پیشرفت های فرهنگی و اجتماعی است و بی شک انجام این مهم به دلیل موثر بودن نقش عامل انسانی در تصادفات سبب کاهش آمار سوانح رانندگی درون و برون شهری است
استاندار کرمانشاه خاطرنشان ساخت: باید بیش از پیش به مسائل ترافیکی و ایمنی جاده ها به منظورکاهش تلفات جاده ای توجه شود و در این راستا تدوین سند کاهش تلفات و حوادث جاده ای ضروری است.
وی تصریح کرد: بر اساس قانون باید تلفات جاده ای سالی ۱۰ درصد کاهش پیدا کند؛ لذا از دستگاه های اجرایی ذیربط انتظار داریم که با لحاظ داشت اعتبارات لازم زمینه تحقق اهداف را فراهم و در اجرایی نمودن مصوبات شورا جدیت و اهتمام لازم را داشته و گزارش عملکرد نیز در جلسات ارائه و بررسی شود.
مقام عالی استان خواستار تشکیل یک کارگروه منسجم و تخصصی درون شهری و برون شهری در استان به منظور رصد و بررسی دقیق چگونگی اجرای درست برنامه ها در راستای کاهش تلفات جاده ای شد و بیان داشت: مدیریت کارگروه درون شهری در شهر کرمانشاه با شهرداری کرمانشاه و مدیریت کارگروه برون شهری با اداره راهداری استان خواهد بود و ضروری است که یک سند اجرایی در این راستا تدوین شود که بر اساس آن تمامی اقدامات و برنامه ها توسط دستگاه های اجرایی رصد و پیگیری شود.
وی همچنین با تاکید بر لزوم ایجاد یک کارگروه برای چگونگی و تحلیل تصادفات در استان ادامه داد: هر عاملی که منجر به تلفات جاده ای چه در داخل شهر و چه بیرون شهر می شود نیازمند تحلیل تصادفات می باشد که باید با اجرای برنامه های راهبردی و راهکارهای علمی از جمله اصلاح هندسی و رفع نقاط حادثه خیز به کاهش تلفات ناشی از تصادفات اقدام کنیم.
امیری مقدم اظهار داشت: هم فرمانداران و هم مدیران راهداری در شهرستان ها موظف به پیگیری مستمر به منظور رفع نقاط حادثه خیز حوزه استحفاظی خود هستند و دستگاه های اجرایی هم باید پیگیری های لازم را در این زمینه داشته باشند.
نماینده ارشد دولت در استان با بیان اینکه نقاط حادثه خیز در استان باید طی یک برنامه مشخص، رفع و تکلیف مدیران هر شهرستان در این راستا مشخص و تبیین گردد، افزود: برای رفع مشکلات در استان ضمن بررسی اسناد بالادستی، باید خودمان تصمیم بگیریم؛ زیرا با این روال، مشکلات و مسائل بهتر و سریعتر رفع خواهند شد.
استاندار کرمانشاه تاکید کرد: در هر کجای استان که حریم جاده ها رعایت نشده است جزء حریم تلقی می شود و باید تخریب شود و در این راستا هیچ گونه مماشاتی نخواهیم داشت؛ لذا دستگاه ها نباید اجازه دهند که حریم جاده ها با اشکال غیر قانونی تصرف شود.
وی همچنین بر بازدید و پایش دوربین های برون شهری، استراحتگاه های بین راهی و نصب دوربین های هوشمند برای کنترل و کاهش سرعت، بازدید از مراکز معاینه فنی و ساماندهی تابلوهای بین شهری و … تاکید کرد.
منبع: روابط عمومی استانداری