به گزارش چویر نیوز بر اساس رتبه‌‌بندی برترین مؤسسات مالی اسلامی در جهان که توسط نشریه بین‌المللی بنکر در سال ۲۰۱۸ انجام شد، بانک مهر ایران به‌ عنوان سومین بانک اسلامی برتر در سطح جهان شناخته شد. علاوه بر این، جایزه «نخبه اقتصادی جهان اسلام» از سوی سازمان همکاری اسلامی نیز به این بانک تعلق […]

به گزارش چویر نیوز بر اساس رتبه‌‌بندی برترین مؤسسات مالی اسلامی در جهان که توسط نشریه بین‌المللی بنکر در سال ۲۰۱۸ انجام شد، بانک مهر ایران به‌ عنوان سومین بانک اسلامی برتر در سطح جهان شناخته شد. علاوه بر این، جایزه «نخبه اقتصادی جهان اسلام» از سوی سازمان همکاری اسلامی نیز به این بانک تعلق گرفت. همچنین انتخاب طرح همیاران مهر به‌عنوان نامزد نهایی جایزه بانک توسعه اسلامی از دیگر افتخارات بین المللی بانک مهر ایران به شمار می‌رود.

این گزارش همچنین حاکی است، بانک مهر ایران با تأکید بر الگوی بانکداری اسلامی در راستای توانمندسازی و تقویت توان اقتصادی اقشار مختلف مردم جامعه و همچنین تلاش برای فقرزدایی و رفع محرومیت های اقتصادی به ویژه در مناطق کمتر برخوردار فعالیت می کند.

محمد رضا نجفی شعاع مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران استان کرمانشاه همزمان با سالروز تاسیس این بانک در گفتگو با خبرنگار چویر نیوز اظهار نمود:
بانک مهر ایران سعی کرده وام‌های قرض‌الحسنه‌ای که به منظور تأمین مالی بنگاه‌های کوچک ارائه می‌کند، در راستای رونق کسب‌ وکارهای داخلی و البته توسعه پایدار اقتصادی در سطح کلان باشد. برای رسیدن به این هدف، حمایت از صنایع دانش‌بنیان و متکی به فناوری بالا به‌طور خاص مد نظر بوده است. اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه به شرکت‌های دانش بنیان با همکاری بانک مهر ایران و صندوق و نوآوری و شکوفایی صورت گرفته و تا کنون نزدیک به ۲٫۹۰۰ فقره تسهیلات به ارزش ۱٫۰۳۵ میلیارد ریال به این شرکت‌ها پرداخت شده است.
حمایت از اشتغال‌زایی در مناطق محروم و روستایی و همچنین کمک به بهبود کسب‌وکار با همکاری سازمان‌های مردم‌نهاد مانند کمیته امداد، بنیاد برکت و بهزیستی از دیگر محورهایی است که بانک مهر ایران برای پرداخت تسهیلات به آن توجه داشته است.
نجفی شعاع همچنین گفت: بانک مهر ایران در چارچوب طرح کالاکارت، یک کارت اعتباری تا سقف ۵۰ میلیون تومان به مشتریان خود پرداخت می‌کند که می‌توانند از پذیرنده‌های متنوعی کالاها و خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنند. این کارت بدون نیاز به سپرده‌گذاری و با کارمزد بسیار پایینی ارائه می‌شود که می‌تواند قدرت خرید مردم را افزایش دهد و باعث شود قدری از دغدغه‌های مردم در این شرایط اقتصادی دشوار، کاهش یابد. خوشبختانه این طرح با استقبال روبرو شده و روز به روز بر تعداد فروشگاه‌های طرف قرارداد بانک افزوده می‌شود، به‌طوری که تا کنون بیش از ۲۷هزار کسب‌وکار در شهرهای مختلف پذرنده کالاکارت بانک مهر ایران شده‌اند که این موضوع می‌تواند قدرت انتخاب دریافت‌کنندگان کالاکارت را افزایش دهد.خوشبختانه این طرح با استقبال مردم مواجه شده و تا کنون حدود یک میلیون و ۹۰۰هزار نفر کالاکارت بانک مهر ایران را دریافت کرده‌اند.

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران استان کرمانشاه افزود: تعداد تسهیلات پرداخت شده بانک در طول سال‌های گذشته روندی افزایشی داشته به‌طوری که از ۵۰۰ هزار مورد در سال ۱۳۹۵ به دو میلیون و ۳۰۰هزار فقره در سال گذشته رسیده است. در سال جاری نیز تا پایان مهرماه یک میلیون و ۳۵۰هزار فقره تسهیلات به ارزش ۲۵هزار میلیارد تومان از سوی این بانک پرداخت شده است.

لازم به ذکر است، بانک قرض الحسنه مهر در ۲۲ آذر سال ۱۳۸۶آغاز به کار کرد. این بانک در حال حاضر با بیش از ۵۳۰ شعبه فعال در سراسر کشور در حال ارائه خدمت به هموطنان عزیز است. پرداخت تسهیلات قرض الحسنه در حوزه های اشتغال و کارآفرینی، معیشت، ازدواج ، درمان و حمایت از مددجویان سازمان های حمایتی و سازمان های مردم نهاد از جمله خدمات این بانک است. پرداخت وام‌های قرض الحسنه به ۱۰٫۵ میلیون نفر حاصل خدمات این بانک در طول ۱۴ سال فعالیت بوده است.
گفتنی است، بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان کرمانشاه دارای ۲۴ شعبه در شهرهای کرمانشاه، صحنه، هرسین، کنگاور، سنقر، روانسر، جوانرود، پاوه، ثلاث باباجانی ، اسلام آباد غرب، سرپل ذهاب، گیلانغرب و قصر شیرین است و تاکنون توانسته است ۳۱۴ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه به ارزش ۴۸ هزار میلیارد ریال به مردم شریف استان پرداخت کند.