در هشت ماه سپری شده از سال جاری، ۶۵ میلیارد ریال تسهیلات برای احداث و تعمیر مسکن ۶۴۰ خانوار مددجو در استان کرمانشاه پرداخت شده است. مدیر تامین مسکن و امور ساختمان کمیته امداد استان کرمانشاه گفت: در این مدت ۵۳ واحد مسکونی شهری خریداری، ۱۸۰ واحد روستایی احداث و ۴۵۰ واحد شهری و روستایی […]

در هشت ماه سپری شده از سال جاری، ۶۵ میلیارد ریال تسهیلات برای احداث و تعمیر مسکن ۶۴۰ خانوار مددجو در استان کرمانشاه پرداخت شده است.

مدیر تامین مسکن و امور ساختمان کمیته امداد استان کرمانشاه گفت: در این مدت ۵۳ واحد مسکونی شهری خریداری، ۱۸۰ واحد روستایی احداث و ۴۵۰ واحد شهری و روستایی نیز تعمیر شده است.

خزایی افزود: سال گذشته نیز بیش از ۲۴ میلیارد تومان اعتبار برای بیش از دو هزار و ۲۰۰ خانوار در بخش مسکن مددجویی هزینه شده است.

وی به امضا تفاهم‌نامه‌های متعدد برای تامین مسکن مددجویان اشاره کرد و گفت: در این رابطه تفاهم‌نامه‌ای با صندوق توسعه ملی و بنیاد مسکن در راستای ساخت ۴۲ واحد روستایی برای ایتام امضا شده و تفاهم‌نامه دیگری نیز با بنیاد مسکن و سازمان برنامه و بودجه جهت احداث ۷۰۰ واحد مددجویی روستایی به امضا رسیده است.

مدیر تامین مسکن و امور ساختمان کمیته امداد استان خاطرنشان کرد: همچنین تفاهم‌نامه‌ای با استانداری کرمانشاه برای لوله کشی گاز منازل مددجویان و احداث حمام و سرویس بهداشتی در دست اجرا است.

خزایی افزود: با توجه به تورم بالای قیمت مسکن و هزینه‌های ساخت، اعتبارات کمیته امداد به تنهایی جوابگویی رفع نیاز خانواده‌ها نیست به همین خاطر از گروه های جهادی و خیرین در بخش مسکن درخواست داریم که برای تامین سرپناهی مقاوم برای خانوار‌های مددجو همکاری داشته باشند.

وی میزان تسهیلات برای خرید و ساخت مسکن مددجویان را ۷۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: ۵۰ درصد از این اعتبار کمک بلاعوض و ۵۰ درصد نیز وام بدون بهره است.