به گزارش مرکز اطلاع رسانی روابط عمومی شهرداری کرمانشاه مهندس عادل سلیمانی قائم مقام شهرداری منطقه دو اظهارداشت داشت: با توجه به فراگیری ویروس منحوس کرونا، مجموعه مدیریت شهری در شهرداری منطقه دو این تهدید را به فرصت تبدیل کرده و با تلاش بی‌وقفه مدیریت عمران منطقه و استفاده از خلوتی معابر نسبت به عملیات […]

به گزارش مرکز اطلاع رسانی روابط عمومی شهرداری کرمانشاه مهندس عادل سلیمانی قائم مقام شهرداری منطقه دو اظهارداشت داشت: با توجه به فراگیری ویروس منحوس کرونا، مجموعه مدیریت شهری در شهرداری منطقه دو این تهدید را به فرصت تبدیل کرده و با تلاش بی‌وقفه مدیریت عمران منطقه و استفاده از خلوتی معابر نسبت به عملیات عمرانی سطح منطقه اقدام نموده است.
وی ادامه داد: با استفاده از ظرفیت تعطیلات نوروز و خلوتی معابر به دلیل بیماری کرونا اقداماتی که نیاز به مسدودیت موقت معابر داشت در سطح منطقه انجام گرفت.
مهندس سلیمانی ادامه داد: اصلاح هندسی برخی معابر، احداث کانال و نهر، ترمیم آبنمای میدان جوانشیر و گیری آسفالت برخی از معابر سطح منطقه از جمله اقداماتی است که با رعایت نکات بهداشتی توسط مجریان و تلاش بی‌وقفه معاونت عمرانی منطقه در این ایام انجام گرفته است.
وی ادامه داد: سعی کردیم در ایام تعطیلات نوروز نهایت استفاده را از این ظرفیت ببریم و بدون تعطیلی نسبت به مناسب سازی معابر شهری جهت رفاه حال شهروندان در سطح منطقه اقدام نماییم.
مهندس سلیمانی همچنین به اقدامات بهداشتی سطح منطقه در مبارزه با ویروس کرونا اشاره کرد و افزود: هم‌زمان با شروع شیوع این ویروس، پاک‌سازی و ضدعفونی اماکن و نقاط شهری سطح منطقه با همکاری معاونت خدمات شهری و سازمان آتشنشانی برای مقابله با بیماری کرونا آغاز و تا به امروز در حال انجام است و تمامی معابر به صورت روزانه پاک‌سازی و ضد عفونی می‌شوند.
وی افزود: حفظ سلامت شهروندان در عملیات ضدعفونی و گندزدایی در اولویت قرار دارد و بر همین اساس مناطق در زمانی ضدعفونی می‌شود که شهروندان تردد کمتری دارند، لذا در همین راستا از شهروندان فهیم کرمانشاهی درخواست داریم در زمان ضدعفونی کردن معابر از ترددهای غیر ضروری پرهیز کنند.
وی با اشاره به اینکه شستشو و ضدعفونی کردن مناطق اصلی و پرتردد در اولویت قرار دارد گفت: به صورت کلی ضدعفونی کردن و نظافت تمامی سطح منطقه پوشش داده شده است که علاوه بر این موضوع و با هدف افزایش ایمنی و سلامت شهروندان تأسیسات شهری، ایستگاه‌های اتوبوس، مبلمان شهری و وسایل ورزشی و بازی داخل پارک‌ها به صورت شبانه‌روزی پاک‌سازی و ضد عفونی می‌شود.