مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت: ۶۳۸ هزار و ۵۸۷ نفر در سال گذشته از مرزهای این استان تردد کردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه مهندس فریبرز کرمی اظهار داشت: سال گذشته ۱۸۲ هزار و ۴۳۴ مسافر از پایانه مرزی خسروی […]

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت: ۶۳۸ هزار و ۵۸۷ نفر در سال گذشته از مرزهای این استان تردد کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه مهندس فریبرز کرمی اظهار داشت: سال گذشته ۱۸۲ هزار و ۴۳۴ مسافر از پایانه مرزی خسروی وارد کشور ایران شدند که ۷۵ هزار و ۸۹۲ نفر مسافر عراقی و ۱۰۶ هزار و ۵۴۲ نفر مسافر ایرانی بودند.

وی از خروج ۲۲۲ هزار و ۳۸۶ مسافر از طریق پایانه مرزی خسروی خبر داد و افزود: ۷۲ هزار و ۳۸۶ نفر از این مسافران عراقی و ۱۵۰ هزار نفر نیز ایرانی بودند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه مجموع تردد مسافر از طریق پایانه مرزی خسروی طی یک سال گذشته را ۴۰۴ هزار و ۸۲۰ نفر اعلام کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از افزایش ۵.۵ برابری تردد مسافر حکایت دارد.

کرمی گفت: همچنین در سال ۹۷، چهار دستگاه اتوبوس در پایانه مرزی خسروی تردد داشته که طی سال گذشته این آمار به ۶۰ دستگاه افزایش یافته است.

این مسئول عنوان کرد: بیشترین تردد مسافر در مهر ماه به تعداد ۲۶۴ هزار و ۴۴۴ نفر بوده است.

وی تصریح کرد: همچنین طی سال گذشته ۱۲۲ هزار و ۲۳۷ مسافر از پایانه مرزی پرویزخان وارد استان شدند که ۸۶ هزار و ۵۷۵ نفر عراقی و ۳۵ هزار و ۶۶۲ نفر ایرانی بودند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه مجموع مسافران خروجی از مرز پرویزخان را ۱۱۱ هزار و ۵۳۰ نفر اعلام و عنوان کرد: ۷۹ هزار و ۸۹ نفر از مسافران عراقی و ۳۲ هزار و ۴۴۱ نفر ایرانی بودند.

این مسئول ادامه داد: سال گذشته ۲۳۳ ۷۶۷ مسافر از طریق پایانه مرزی پرویزخان تردد داشتند که بیشترین تردد در ماه شهریور با ۲۹ هزار و ۱۷۷ مسافر انجام شد.

کرمی از افزایش ۲.۵ برابری تردد مسافر از مرز پرویزخان طی یک سال اخیر خبر داد و بیان کرد: همچنین در سال ۹۷ شاهد تردد ۲۳۹ دستگاه اتوبوس بودیم که این آمار در سال گذشته به ۱۳ دستگاه کاهش یافت.