به گزارش روابط عمومی مخابرات منطقه کرمانشاه، قبادیان خاطرنشان کرد: در بحث مناطق روستایی هم از مرداد امسال به کمک وزارت ارتباطات بیش از ۳۸۰ روستای استان و ۶۴ سایت اپراتورهای تلفن همراه در سطح مناطق روستایی به فیبر نوری متصل می‌شود. مدیرعامل مخابرات منطقه کرمانشاه ادامه داد: اتصال به فیبر نوری زیرساخت مناسبی است […]

به گزارش روابط عمومی مخابرات منطقه کرمانشاه، قبادیان خاطرنشان کرد: در بحث مناطق روستایی هم از مرداد امسال به کمک وزارت ارتباطات بیش از ۳۸۰ روستای استان و ۶۴ سایت اپراتورهای تلفن همراه در سطح مناطق روستایی به فیبر نوری متصل می‌شود.
مدیرعامل مخابرات منطقه کرمانشاه ادامه داد: اتصال به فیبر نوری زیرساخت مناسبی است که سبب می‌شود این بستر در مناطق روستایی و کم برخوردار فراهم شود و زمینه توسعه دولت الکترونیک و سلامت الکترونیک ایجاد خواهد شد.
این مسئول عنوان داشت: نهادهای مختلف دولتی و خصوصی که می‌خواهند خدماتی را در روستا ارائه کنند نیازمند دسترسی به اینترنت با سرعت هستند و با اجرای این پروژه زمینه فراهم می‌شود.
قبادیان بیان کرد: در این پروژه ۲۵۸ کیلومتر فیبر نوری اجرا می‌شود که در حال حاضر ۵۰ درصد پیشرفت داشته امیدواریم طی ماه‌های آینده تکمیل شود.
وی با بیان اینکه با افزایش سرعت اینترنت زمینه برای کسب و کار فراهم خواهد شد، افزود: یک میلیون و ۷۵۰ هزار مشترک موبایل فعال داریم که ۸۰ درصد از اینترنت موبایل استفاده می‌کنند که بخشی از علت عدم توانایی پشتیبانی برخی گوشی‌های کاربران از اینترنت است.
مدیرعامل مخابرات منطقه کرمانشاه گفت: همه شهرهای استان به اینترنت نسل سه تجهیز شده‌اند و در برخی شهرستان‌ها زمینه استفاده از نسل چهار و ۴.۵ شبکه تلفن همراه فراهم است.