مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه اعتبار مورد نیاز برای ساماندهی وضعیت نامناسب فاضلاب شهر کرمانشاه را دو هزار میلیارد تومان برآورد کرد و گفت: امیدواریم در بودجه سال ۱۴۰۱ بخش قابل توجهی از این اعتبار لحاظ شود. علیرضا کاکاوند در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به وضعیت نامناسب فاضلاب شهر کرمانشاه، […]

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه اعتبار مورد نیاز برای ساماندهی وضعیت نامناسب فاضلاب شهر کرمانشاه را دو هزار میلیارد تومان برآورد کرد و گفت: امیدواریم در بودجه سال ۱۴۰۱ بخش قابل توجهی از این اعتبار لحاظ شود.

علیرضا کاکاوند در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به وضعیت نامناسب فاضلاب شهر کرمانشاه، اظهار کرد: برای پوشش فاضلاب جمعیت بیش از یک میلیون نفری شهر کرمانشاه سه مدول تصفیه‌خانه در نظر گرفته شد که اکنون فقط یک مدول را در اختیار داریم.

وی ادامه داد: این مدول فاضلاب یک سوم شهر کرمانشاه(جمعیتی نزدیک به ۳۰۰ هزار نفر) را تصفیه می‌کند و برای اینکه مشکل فاضلاب شهر کرماشناه به طور کامل حل شود نیازمند تکمیل مدول‌های بعدی هستیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: طی سالیان اخیر به دلیل مشکلات اعتباری و کمبود بودجه مابقی مدول‌ها اجرایی نشده است.

کاکاوند از رشد قابل توجه اغتبارات آب و فاضلاب استان در سال ۱۴۰۰ خبر داد و عنوان کرد: در شرایطی که سال قبل مجموع اعتبارات حوزه آب و فاضلاب استان کرمانشاه تنها یکصد میلیارد تومان بود، امسال رشد ۱۲ برابری اعتبارات را شاهد بودیم و بخش فاضلاب نیز به خوبی مورد توجه قرار گرفت.

وی از تصویب ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای حوزه فاضلاب شهر کرمانشاه در سال ۱۴۰۰ یاد کرد و ادامه داد: با این اعتبار می‌توانیم به زودی عملیات اجرایی مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب شهر کرمانشاه را آغاز کنیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با بیان اینکه مطالعات احداث مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب شهر کرمانشاه از ابتدای امسال آغاز شده، ابراز امیدواری کرد تا قبل از پایان سال شاهد آغاز عملیات اجرایی این طرح باشیم.

به گفته کاکاوند، با بهره‌برداری از مدول دوم فاضلاب کرمانشاه، فاضلاب نزدیک به ۳۰۰ هزار نفر دیگر از جمعیت کرمانشاه تصفیه خواهد شد.

وی تکمیل دو مدول تصفیه‌خانه فاضلاب کرمانشاه و همچنین شبکه جمع‌آوری فاضلاب را از جمله مهمترین اقداماتی دانست که باید برای ساماندهی وضعیت فاضلاب شهر انجام شود و یادآور شد: همچنین باید نقاط انفصال خطوط فاضلاب نیز ساماندهی شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه مجموع اعتبارات مورد نیاز برای ساماندهی فاضلاب شهر کرمانشاه را دو هزار میلیارد تومان اعلام کرد تا بتوان فاضلاب یک میلیون نفری شهر کرمانشاه را به صورت کامل تصفیه کرد.

کاکاوند تامین این میزان اعتبار را نیازمند همراهی مسئولین استان و خصوصا نمایندگان مجلس دانست و اظهار کرد: نیاز داریم نمایندگان برای کمک به ساماندهی فاضلاب شهر کرمانشاه و تصویب اعتبار، رایزنی‌های لازم را خصوصا در بودجه سال آینده انجام دهند.