شهرام کرمی در نشست اضطراری که صبح امروز به منظور بررسی حادثه آتش سوزی ساختمان ۹ طبقه در شهر کرمانشاه برگزار شد، اظهارکرد: طبق گزارشاتی که دستگاه های امدادی در این نشست دادند، این حادثه شامگاه دیروز در یک ساختمان ۹ طبقه واقع در بلوار ظفر جنوبی اتفاق افتاده که متاسفانه خسارات جانی و مالی […]

شهرام کرمی در نشست اضطراری که صبح امروز به منظور بررسی حادثه آتش سوزی ساختمان ۹ طبقه در شهر کرمانشاه برگزار شد، اظهارکرد: طبق گزارشاتی که دستگاه های امدادی در این نشست دادند، این حادثه شامگاه دیروز در یک ساختمان ۹ طبقه واقع در بلوار ظفر جنوبی اتفاق افتاده که متاسفانه خسارات جانی و مالی زیادی به دنبال داشته است.

وی تصریح کرد: آتش سوزی از پارکینگ این ساختمان و از یک دستگاه خودرو ۲۰۷ آغاز شده و به سایر طبقات ساختمان سرایت کرده که در نهایت فوت دو نفر از ساکنین این ساختمان یک مادر و دختر را به همراه داشته است.

دادستان کرمانشاه با بیان اینکه در این حادثه ۲۵ نفر از ساکنین ساختمان توسط نیروهای آتش نشانی از طریق پلکان تخلیه شدند، عنوان کرد: آتش نشانی به موقع در محل حاضر و با ورود به موقع مانع از خسارات جانی و مالی بیشتر شد.

وی در ادامه با بیان اینکه وجود برخی مشکلات فنی در این ساختمان باعث گسترده تر شدن حریق شده، اعلام کرد: اگر نکات فنی و ایمنی در این ساختمان رعایت شده بود، شاید حادثه به این گستردگی ادامه نمی یافت.

کرمی تاکید کرد: دراین راستا، درحال انجام بررسی های لازم هستیم تا افرادی که دراین زمینه قصور داشته اند را شناسایی و با آنها برخورد کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه این مشکل در حال حاضر در بسیاری دیگر از ساختمان ها و بویژه پاساژهای شهر کرمانشاه وجود دارد، اعلام کرد: در این رابطه از دستگاه های ذیربط می خواهیم که نسبت به شناسایی این پاساژها اقدام و حتی در صورت لزوم نسبت به پلمپ آنها اقدام کند.

دادستان کرمانشاه ضمن یادآوری دوباره حادثه شب گذشته در کرمانشاه، عنوان کرد: متاسفانه در این حادثه ازدحام جمعیتی در اطراف محل آتش سوزی راه را برای امدادرسانی ها دشوار کرده بود که امیدواریم مردم ما در حوادث اینچنینی از حضور در اطراف محل حادثه پرهیز کنند تا امدادرسانی ها تسریع شود.