چويرکرمانشاه – فرمانده انتظامی استان از توقیف خودروهای متخلف که به بهانه چهارشنبه پایان سال یا هر بهانه دیگری باعث ایجاد راهبندان شده و یا اقدام به ایجاد آلودگی صوتی کنند خبر داد و گفت: این خودروها تا پایان تعطیلات نوروز در توقیف پلیس خواهند ماند. اظهار داشت: در روزهای اخیر ورود و شیوع بیماری […]

چويرکرمانشاه – فرمانده انتظامی استان از توقیف خودروهای متخلف که به بهانه چهارشنبه پایان سال یا هر بهانه دیگری باعث ایجاد راهبندان شده و یا اقدام به ایجاد آلودگی صوتی کنند خبر داد و گفت: این خودروها تا پایان تعطیلات نوروز در توقیف پلیس خواهند ماند. اظهار داشت: در روزهای اخیر ورود و شیوع بیماری کرونا شرایط متفاوتی را در کشور و استان کرمانشاه رقم زده و باعث تعطیلی و لغو بسیاری از مراسم با ریشه تاریخی و کهن شده است.
وی افزود: یکی از این مراسم مربوط به جشن چهارشنبه پایان سال است که عموما مردم و بویژه جوانان مشغول آتش روشن کردن و تجمعات مختلف می شدند اما امسال با توجه به شیوع کرونا و احتمال افزایش و سرایت این بیماری پلیس از اینگونه تجمعات جلوگیری می کند.
سردار جاویدان در عین حال برپایی مراسم چهارشنبه سوری به صورت محدود و جمع شدن اعضای خانواده دور یکدیگر در درب منزل را بلامانع عنوان کرد و گفت: اگر قرار است مراسمی برگزار شود باید به صورت منزل محور یا کوچه محور باشد.
فرمانده انتظامی استان کرمانشاه تصریح کرد: پلیس به هیچ عنوان مخالف شادی مردم نیست و زمینه های این کار را نیز برای آنها فراهم می کند اما در شرایط کنونی مقابله با کرونا و پیشگیری از شیوع این بیماری در درجه اول اهمیت قرار دارد.
وی در عین حال از برخورد قاطعانه پلیس با هرگونه اخلال و بی نظمی توسط افراد سودجو و فرصت طلب سخن گفت و افزود: آنهایی که بخواهند با سدمعبر، راه بندان و ایجاد آلودگی صوتی برای دیگران دردسر و مزاحمت ایجاد کنند خودرویشان تا پایان تعطیلات نوروز توقیف و با خودشان نیز قاطعانه برخورد می شود.
سردار جاویدان در پایان، پلیس را خادم مردم معرفی کرد و گفت: همکاران ما در بخش های مختلف هدفی جز ایجاد امنیت و ارتقاء سطح امنیت عمومی ندارند.
خبرنگار: فاطمه خورشیدی نیا