در آستانه روز جهانی معلولین(۱۲ آذر) و به همین مناسبت مراسمی به میزبانی اداره کل بهزیستی استان و با حضور مدیرکل بهزیستی، معاون توانبخشی، رئیس بهزیستی شهرستان کرمانشاه، تعدادی از مسئولین دستگاه های ذی ربط و جمعی از مددجویان دارای معلولیت در تالار وحدت برگزار شد. به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمانشاه دکتر فرحناز […]

در آستانه روز جهانی معلولین(۱۲ آذر) و به همین مناسبت مراسمی به میزبانی اداره کل بهزیستی استان و با حضور مدیرکل بهزیستی، معاون توانبخشی، رئیس بهزیستی شهرستان کرمانشاه، تعدادی از مسئولین دستگاه های ذی ربط و جمعی از مددجویان دارای معلولیت در تالار وحدت برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمانشاه دکتر فرحناز محمدی مدیرکل بهزیستی استان طی سخنانی ضمن تبریک این روز به جامعه معلولین استان گفت: این مراسم به میزبانی قریب به ۴۵ هزار معلول استان برگزار می شود که به علت محدودیت های کرونایی تعدادی از این عزیزان در این مراسم شرکت دارند.
دکتر محمدی ادامه داد: از زمان حضور بنده دو اصل را سرلوحه کارهایم قرار داده ام
اصل اول احترام و تکریم معلولین است؛ در این راستا به همه همکارانم یادآوری کرده ام که هر روز بیاد داشته باشند که احترام به جامعه هدف اصل اول است. قطعا من و همکارانم نیز همین احترام را انتظار داریم. نقدها باید در بستر احترام باشد تا پذیرش انها راحتتر شود. در سایه احترام و تکریم می توانیم زبان مشترکی برای بیان خواسته هایمان بیابیم .
اصل دوم را اعتماد می دانم اینکه شما به عنوان جامعه هدف بهزیستی اطمینان داشته باشید من و همکارانم هدفمان رفاه شماست. اگر این اعتماد را داشته باشید قطعا کاستی ها را به حساب کمبود اعتبارات و امکانات می گذارید و بر ما می بخشید.
مدیرکل بهزیستی افزود: تمامی تلاش ما این است که با وجود کمبودها خواسته همه عزیزان را در چارچوب دستورالعمل ها و مواد قانونی اجابت کنیم.
دکتر محمدی در بخش دیگری از سخنان خود از مردم و مسئولین خواست به دیده ترحم به جامعه معلولین نگاه نکنند بلکه نیازهای ویژه این قشر را ببینند و برای رفع آنها اهتمام جدی داشته باشند.
وی افزود: ما برای رفع مشکلات جامعه معلولین قانون جامع حمایت از حقوق معلولین را داریم ولی آیا چقدر این قانون اجرایی شده است، مسئولین چقدر به این قانون توجه دارند؟!
دکتر محمدی در پایان گقت: از همینجا درخواست دارم تمام این پیگیری ها در کمال صبوری و با احترام و ادب باید باشد و خودم و همکارانم را مسئول می دانم که پیگیر این مطالبات باشیم.
گفتنی است در پایان این مراسم که با دکلمه واجرای موسیقی از سوی مددجویان همراه بود با اهداء لوح یادبود توسط مدیر کل بهزیستی به برخی از مددجویان به نمایندگی از جامعه معلولین استان، تقدیر به عمل آمد.
لازم به ذکر است که در حاشیه این مراسم نمایشگاهی از آثار مددجویان دارای معلولیت برپا شد که مورد بازدید حاضرین قرار گرفت.