‌رقابت‌های دو و میدانی قهرمانی نوجوانان کشور در بخش دختران با حضور 29 تیم و 210 شرکت کننده از سراسر کشور در روزهای دوازدهم و سیزدهم شهریور ماه 1401 در ورزشگاه آفتاب انقلاب تهران برگزار شد.

‌رقابت‌های دو و میدانی قهرمانی نوجوانان کشور در بخش دختران با حضور ۲۹ تیم و ۲۱۰ شرکت کننده از سراسر کشور در روزهای دوازدهم و سیزدهم شهریور ماه ۱۴۰۱ در ورزشگاه آفتاب انقلاب تهران برگزار شد.
به گزارش سرویس ورزشی چویر نیوز به نقل از روابط عمومی هیات دو ومیدانی استان کرمانشاه تیم دختران استان کرمانشاه با پنج ورزشکار در این دوره از رقابت ها حضور پیدا کرد که با کسب ۴ مدال طلا و ۲ مدال برنز موفق شد بر سکوی سوم مسابقات قهرمانی نوجوانان کشور بایستاد. در روز اول این دوره از رقابت ها «نسا مرادی»، دوندۀ کرمانشاهی در ماده پرش طول با رقبای خود به رقابت پرداخت و با ثبت رکورد ۵.۶۲ مقام اول را از آن خود کرد. «کوثر قاسمی» دیگر دونده تیم کرمانشاه در ماده ۳۰۰۰ متر، به میدان رفت و با ثبت رکورد ۱۱:۴۲.۷۰ به عنوان نخست دست یافت. «سارا کارآزمون» دیگر ورزشکار تیم کرمانشاه، در مادۀ پرتاب وزنه به رقابت پرداخت و با ثبت رکورد ۱۲.۸۱ مقام سوم این دوره از رقابت ها را به دست آورد. «ستایش امیری» نیز در مادۀ چهارصدمتر، به میدان رفت و با ثبت رکورد ۱:۱۲.۴۳ به مقام هشتم دست یافت. در روز دوم این دوره از رقابت ها«نسا مرادی» در ماده پرش سه گام، به مصاف حریفان رفت و با ثبت رکورد ۱۱.۷۷ مقام اول را از آن خود کرد. «غزل گمار» دیگر دونده تیم کرمانشاه در ماده ۸۰۰ متر، به رقابت پرداخت و مقام سوم را از آن خود کرد. «آتوسا آتش به جان» دونده کرمانشاهی شرکت کننده در ماده ۲۰۰۰ متر با مانع بود که پس از مصاف با سایر رقبای خود به طور مشترک با ورزشکاری از خراسان رضوی بر سکوی نخست ایستاد و گردن آویز طلا را بر گردن آویخت، پس از تلاش و درخشش بانوان نوجوان دوومیدانی کار استان کرمانشاه، «نسا مرادی» «کوثر قاسمی» و «آتوسا آتش به جان» به عضویت تیم ملی دوومیدانی نوجوانان کشور درآمدند. لازم به ذکر است که هدایت تیم دختران کرمانشاه در رقابت‌ها قهرمانی نوجوانان کشور برعهده راهبه فتاحی مربی کرمانشاهی بود.

  • منبع خبر : روابط عمومی هیات دوومیدانی استان کرمانشاه