شهرام کرمی در نشست تعامل قضایی _ انتظامی، بااشاره به اجرای طرح حذف ارز ترجیحی در کشور، اظهار کرد: با توجه به وضعیت حاکم بر بازار پس از حذف ارز ترجیحی، مبارزه جدی با هرگونه احتکار و قاچاق مایحتاج ضروری مردم و اخلال گران در نظام اقتصادی کشور درتعامل با پلیس امنیت اقتصادی در دستور […]

شهرام کرمی در نشست تعامل قضایی _ انتظامی، بااشاره به اجرای طرح حذف ارز ترجیحی در کشور، اظهار کرد: با توجه به وضعیت حاکم بر بازار پس از حذف ارز ترجیحی، مبارزه جدی با هرگونه احتکار و قاچاق مایحتاج ضروری مردم و اخلال گران در نظام اقتصادی کشور درتعامل با پلیس امنیت اقتصادی در دستور کار پلیس های تخصصی، کلانتری ها و پاسگاه های انتظامی قرار گیرد.

وی ادامه داد: پلیس نظارت بر اماکن عمومی ضمن نظارت بر فعالیت تمامی صنوف همکاری لازم با سایر رده های انتظامی و مراجع ذیربط جهت شناسایی محل احتکار کالاهای اساسی به عمل آورند.

دادستان کرمانشاه در ادامه به وصول گزارشاتی مبنی بر فعالیت های غیرمجاز برخی کافی شاپ ها در کرمانشاه اشاره کرد و گفت: متاسفانه تعدادی از کافی‌شاپ‌ها در غیر ساعات متعارف (۱۲ شب تا ساعت ۳ بامداد) فعالیت دارند و در این اماکن معمولاً شرط بندی و قمار توسط مشتریان آنها صورت می‌گیرد و از طرفی چنین اماکنی پاتوق افراد اراذل و اوباش بوده که اقدام به برنامه‌ریزی جهت ارتکاب جرایم خشن و مهمه در سطح شهرستان کرمانشاه می کنند.

مدعی العموم کرمانشاه ادامه داد: بنابراین پلیس نظارت بر اماکن عمومی در تعامل با کلانتری ها و صنف مربوطه نسبت به توجیه و اخذ تعهد از متصدیان کافی شاپ های موصوف مبنی بر رعایت فعالیت متعارف خصوصاً از حیث ساعت کاری اقدام و در صورت بی‌توجهی به مقررات مربوط نسبت به پلمپ آنها اقدام کند و در صورت فک پلمپ پرونده قضایی برای عامل یا عاملین فک پلمپ تشکیل و به دادسرای عمومی انقلاب کرمانشاه معرفی شوند.

کرمی بر لزوم مبارزه جدی و بیشتر با قاچاق سلاح در استان هم تاکید کرد و گفت: در این راستا، پلیس اطلاعات و امنیت عمومی ، کلانتری ها و پاسگاه های انتظامی تلاش مضاعف در راستای مبارزه با قاچاق سلاح و مهمات و کشف سلاح و مهمات غیرمجاز به عمل آورند. از طرفی نظارت و کنترل مستمر بر مجرمین حرفه ای ،خطرناک و سابقه دار (اراذل و اوباش دارای سطح بندی) انجام گیرد.

وی تصریح کرد: همچنین پلیس مبارزه با مواد مخدر ضمن مبارزه جدی با خرید، فروش، حمل، عرضه و توزیع مواد مخدر آندسته از محله هایی که به جهت کثرت خرید و فروش مواد مخدر موجبات نارضایتی مردمی فراهم شده با اجرای طرح های انتظامی ملموس و مؤثر نسبت به پاکسازی آنها اقدام کنند.

دادستان کرمانشاه به بالا رفتن آمار سرقت ها اموال عمومی در سطح شهر اشاره کرد و افزود: با توجه به انجام سرقت های مکرر و مستمر از میلگرد پل های اطراف کرمانشاه خصوصاً پل های مسیر کمربندی های شرقی و غربی، پل حکمت آباد و کمربندی مسیر پلیس راه اسلام آباد غرب به قزانچی و خطرات ناشی از سقوط پل های یاد شده در هنگام بار ترافیکی، دستگاه های متولی در ابتدا نسبت به شناسایی آنها اقدام کنند.

وی ادامه داد: در ادامه ضمن شناسائی سارقین آنها، برای رفع خطر و ترمیم آنها اقدام شود.

  • منبع خبر : روابط عمومی دادسرای کرمانشاه