دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از راه اندازی دفتر دادرسی الکترونیک در دادسرای مرکز استان خبرداد. به گزارش روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه ،شهرام کرمی با اعلام این خبر، اظهار کرد: توسعه سامانه های الکترونیک در سال های اخیر همواره از اهداف قوه قضائیه بوده که با توجه به گسترش […]

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از راه اندازی دفتر دادرسی الکترونیک در دادسرای مرکز استان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه ،شهرام کرمی با اعلام این خبر، اظهار کرد: توسعه سامانه های الکترونیک در سال های اخیر همواره از اهداف قوه قضائیه بوده که با توجه به گسترش روز افزون فرهنگ الکترونیک در جامعه، از ضروریات عصر حاضر است.

وی تصریح کرد: در این راستا دادسرای عمومی و انقلاب کرمانشاه، با همکاری اداره کل زندان ها و اقدامات تامینی کرمانشاه، اقدام به راه‌اندازی دفتر دادرسی الکترونیک در دادسرای عمومی و انقلاب کرده است.
دادستان کرمانشاه در رابطه با کارکرد این دفتر الکترونیک عنوان کرد: با بهره‌برداری از دفتر دادرسی الکترونیک دادسرای کرمانشاه، از این پس ارتباط صوتی و تصویری قضات دادسرا با زندانیان، از طریق ویدئو کنفرانس فراهم می شود.

وی در خصوص مزایای اجرای این طرح هم گفت: یکی از مهمترین مزایای راه اندازی دفتر دادرسی الکتروینک حذف فرایند انتقال زندانیان و کاهش تردد آنان بین زندان و دادسرا است که در شرایط کنونی شیوع ویروس کرونا ابتلاء احتمالی آنها به بیماری های مسری مانند کرونا حین انتقال را کاهش می دهد.

کرمی عنوان کرد: کاهش خطرات و هزینه های انتقال متهمان، امکان ارائه درخواست های زندانیان به صورت رو در رو به قضات در کمترین زمان، کاهش زمان تحقیق از متهمان محبوس و به تبع آن کاهش زمان رسیدگی به پرونده از دیگر مزیت های اجرای این طرح است.

دادستان کرمانشاه در پایان یادآورشد: انجام این اقدامات موجب افزایش سرعت دادرسی و حذف فرآیندهای زمان‌بر در مراحل تحقیق از متهم می شود و در نهایت کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌های کیفری را بدنبال دارد.