به گزارش چویرنیوز به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمانشاه مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه با بیان اینکه در نیمه نخست سال ۹۹ مودیان کرمانشاهی ۳۵ میلیارد و ۳۷۷ میلیون تومان زکات پرداخت کردند، گفت: این میزان زکات از رشد ۷۶ درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته برخوردار بوده […]

به گزارش چویرنیوز به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمانشاه مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه با بیان اینکه در نیمه نخست سال ۹۹ مودیان کرمانشاهی ۳۵ میلیارد و ۳۷۷ میلیون تومان زکات پرداخت کردند، گفت: این میزان زکات از رشد ۷۶ درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته برخوردار بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، محسن رخصی، مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه گفت: مودیان خیر کرمانشاهی در سال ۹۸ بیش از ۲۰ میلیارد و ۱۲۶ میلیون تومان زکات پرداخت کردند.

رخصی با بیان اینکه در ابتدای سال جاری پیش بینی شده بود مودیان کرمانشاهی در سال ۹۹ حدود ۳۲ میلیارد تومان زکات دهند، افزود: در نیمه نخست امسال میزان زکات پرداختی مودیان از تعهدات فراتر رفته و به ۳۵ میلیارد و ۳۷۷ میلیون تومان رسیده است.

وی تاکید کرد: میزان زکات جمع آوری شده در نیمه نخست سال ۹۹ از رشد ۷۶ درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته برخوردار بوده است.

محسن رخصی خاطرنشان کرد: ۸۰ درصد از زکات پرداختی مودیان کرمانشاهی به منظور رفع محرومیت و باقی این واجب الهی برای ساخت و تعمیر پروژه های عمرانی عام المنفعه هزینه شده است.

وی تصریح کرد: زکات جمع آوری شده در هر روستا، شهر یا بخش در همان محل هزینه می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه در پایان با اشاره به رتبه اول استان در کشور برای جمع آوری زکات طی سال ۹۸، گفت: این عنوان از سوی شورای عالی زکات در کشور به کمیته امداد استان کرمانشاه اعطا شده است.