به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ هوشنگ بازوند در جلسه شورای اداری شهرستان هرسین که با حضور امام جمعه و نماینده مردم هرسین، کنگاور و صحنه در مجلس شورای اسلامی و مدیران استانی، شهرستانی و سایر اعضاء در محل سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد؛ گفت: از پیگیری و جدیت امام جمعه شهرستان […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ هوشنگ بازوند در جلسه شورای اداری شهرستان هرسین که با حضور امام جمعه و نماینده مردم هرسین، کنگاور و صحنه در مجلس شورای اسلامی و مدیران استانی، شهرستانی و سایر اعضاء در محل سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد؛ گفت: از پیگیری و جدیت امام جمعه شهرستان هرسین و نماینده مردم شریف هرسین، صحنه و کنگاور در مجلس شورای اسلامی برای تحقق مطالبه های مردمی تشکر می کنم.

وی بیان داشت: عملکرد فرماندار پرتلاش و مجموعه مدیران شهرستان در تداوم مسیر توسعه ای هرسین قابل تقدیر است.

مقام عالی استان در ادامه سخنان خود با اشاره به وضعیت کرونا در استان گفت: در استان کرمانشاه فعلا شرایط خوبی نداریم و رعایت پروتکل های بهداشتی برای همه مردم الزامی است و حتماً باید برای حفظ سلامت یکدیگر در محل های تجمع از ماسک استفاده نماییم و ماسک زدن احترام به حقوق دیگران و تلاش برای حفظ سلامت مردم است و مقام معظم رهبری نیز به لزوم استفاده از ماسک تاکید داشتند.

استاندار کرمانشاه افزود: ۱۷ محدودیت و ممنوعیت جدید از شنبه ۱۴ تیرماه برای مهار و مقابله با کرونا در استان اعمال می شود و کرونا را نباید در بیمارستان ها مدیریت کنیم و پیشگیری بر این مهم مقدم است، در واقع مهار و کنترل کرونا بستگی به رفتار مردم دارد و با مشارکت بیشتر برای انجام توصیه های بهداشتی می توانیم خسارت ها را به حداقل برسانیم.

نماینده عالی دولت در استان همچنین بیان داشت: فقط با توصیه نمی شود کرونا را کنترل کرد در برخی موارد باید قانون اعمال شود و عمده ترین مشکلات ما در برگزاری مراسم‌های ترحیم، عروسی و دورهمی هاست.

وی با بیان اینکه هر نوع ماسکی انتقال بیماری را کاهش می دهد نیازی به ماسک گران قیمت نیست، گفت: پنهان کردن بیماری ها و‌ عدم رعایت دستورالعمل ها علت اصلی افزایش تعداد مبتلایان کرونا است.

استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود در مورد شهرستان هرسین اظهار داشت: امروز از مدیران انتظار دارم بر اساس منابع و امکانات به تعهدات خود در قبال حل مشکلات هرسین عمل کنند و از بیان قول های که امکان اجرا ندارد، خودداری کنند، زیرا ما آمده ایم که برای مردم این شهرستان کاری انجام بدهیم.

بازوند افزود: رفع مشکل محل دفن زباله و مدیریت پسماند شهرستان هرسین بستگی به مشارکت مردم دارد و با توجه به مکان یابی صورت گرفته تقاضا داریم فرماندار و مسوولین شهرستان در توافقی با مردم موضوع را حل کنند.

وی تاکید کرد: مدیران موظف هستند پروژه های نیمه تمام را سریعاً تعیین تکلیف کنند و سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز از دستگاه های اجرایی بر اساس اولویت های تعیین شده حمایت خواهد کرد.

وی افزود: ۱۶۲ واحد مسکن مهر هرسین با پیگیری راه و شهرسازی استان در دهه فجر امسال به مردم تحویل داده می شود و دستگاه سی تی اسکن بیمارستان هرسین از روز ۲۰ تیرماه به مردم خدمات ارائه می دهد.

استاندار کرمانشاه گفت: برای ساماندهی مسیر دسترسی به مزار شهدای گمنام هرسین و محوطه سازی پیش بینی شده ۲ میلیارد ریال تخصیص اعتبار در نظر گرفته شده است.

نماینده عالی دولت در استان تاکید کرد: صنایع فعال در منطقه موظف هستند در جذب و بکارگیری نیروی های مورد نیاز از افراد بومی دارای مهارت استفاده نمایند.

وی گفت: با همکاری معاون هماهنگی امور اقتصادی شرایط جذب سرمایه گذار تسهیل و مشکلات و موانع فعالیت های اقتصادی و صنعتی فعالان منطقه با همکاری میراث حل و فصل شود.

وی در پایان از راه اندازی تصفیه خانه فاضلاب شهرستان هرسین که عملیات اجرایی آن از سال ۸۲ آغاز شده بود تا ۳۰ روز آینده خبر داد.

در ابتدای این جلسه گزارش فعالیت های توسعه شهرستان هرسین توسط فرماندار ارائه شد.