معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه از برگزاری رویداد ملی صنایع روستا دوست با هدف شناسایی طرح های نوآورانه و صنعتی نو در روستاها در کرمانشاه خبر داد و افزود: این رویداد در راستای تحقق شعار “جهش تولید” برگزار می گردد. به گزارش چویر نیوز و به نقل از پایگاه […]

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه از برگزاری رویداد ملی صنایع روستا دوست با هدف شناسایی طرح های نوآورانه و صنعتی نو در روستاها در کرمانشاه خبر داد و افزود: این رویداد در راستای تحقق شعار “جهش تولید” برگزار می گردد.
به گزارش چویر نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد استان کرمانشاه، رضا طاهری معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کرمانشاه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گفت: رویداد ملی صنایع روستا دوست با هدف شناسایی فرصت‌های جدید و نوآورانه اشتغال در مناطق روستایی، تقویت بهره‌وری در تولید و توسعه اشتغال در مناطق محروم، حمایت از مخترعان، صاحبان ایده‌های صنعتی نوآورانه، شرکت‌های دانش بنیان و سایر فعالان این عرصه برگزار می شود.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کرمانشاه با اشاره به اینکه صنایع روستا دوست شامل تمامی محصولات صنعتی نوآورانه روستایی می باشد که درای ویزگی هایی چون به صرفه بودن و فن آوری ساده هستند، عنوان نمود: صاحبان مشاغل می توانند ضمن ثبت طرح خود در سامانه این رویداد و مشارکت در مسابقه بزرگ از مزایای آن نیز بهره مند شوند.
طاهری افزود: مزایای این مسابقه شامل جوایز نقدی، نمایش محصولات در نمایشگاه بین‌المللی، معرفی محصولات به بازارهای هدف، پرداخت وام های قرض الحسنه برای طرح های منتخب و سرمایه‌گذاری از سوی کمیته امداد است.

وی در ادامه خاطرنشان نمود: براساس گزارش وزارت کار بیش از ۴۱ درصد از فرصت های شغلی در کشور از سوی کمیته امداد اجرا شده اند.
طاهری با بیان اینکه پیش بینی می شود تا پایان سال جاری بیش از شش هزار و ۳۰۰ فرصت شغلی با پرداخت بالغ بر ۲۱۷ میلیارد تومان وام قرض الحسنه برای مددجویان کرمانشاهی ایجاد شود، عنوان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون هزار و ۳۵۰ فرصت شغلی با پرداخت ۵۸ میلیارد تومان وام در استان ایجاد شده است.

لازم به ذکر است که: علاقمندان و ایده پردازان برای شرکت در این رویداد ملی می توانند تا ۲۵ مهر ماه به سایت www. emdad.ir مراجعه نمایند.
خبرنگار: ف . منصوری