رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گفت: از اول تا 15 بهمن ماه سال جاری، 200 دستگاه خودرو به علت سرعت غیرمجاز در شهر کرمانشاه توقیف شده اند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گفت: از اول تا ۱۵ بهمن ماه سال جاری، ۲۰۰ دستگاه خودرو به علت سرعت غیرمجاز در شهر کرمانشاه توقیف شده اند.

به گزارش چویر نیوز به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “محمد حیدری” اظهار داشت: در هماهنگی به عمل آمده با معاون دادستان کرمانشاه، وسایل نقلیه رانندگانی که در معابر شهری با سرعت بیش از ۱۵۰کیلومتر برساعت رانندگی می کنند به مدت یک هفته توقیف خواهد شد.

وی با بیان اینکه تمامی معابر کلانشهر کرمانشاه توسط سامانه هوشمند کنترل سرعت رصد می شود، افزود: راننده ای که با سرعت غیرمجاز حرکت می کند ناگزیر تخلفات حادثه ساز دیگر از جمله سبقت غیرمجاز را مرتکب شده و یا با حرکت به صورت مارپیچ امنیت سایرین را به مخاطره می اندازد.

سرهنگ حیدری افزود: این دسته از خودروها ضمن اینکه بر روی پلاک آن ها به صورت سیستمی توقیف ثبت می شود، برای مالک وسیله نقلیه نیز پیامک ارسال و در اولین فرصت خودرو به پارکینگ منتقل خواهد شد.

رئیس پلیس راهور استان افزود: برای رفع توقیف نیز لازم است پس از گذشت یک هفته، از طریق دفاتر پلیس۱۰+ یا  نرم افزار “پلیس من” مراحل ترخیص طی شود و راننده خاطی ضمن ارائه تعهدنامه محضری مبنی بر اصلاح رفتار ترافیکی، باید در کلاس های آموزشی ویژه رانندگان حادثه ساز شرکت کند.

وی در پایان یادآوری کرد: ارتکاب تخلف حادثه ساز سرعت غیرمجاز علاوه بر اعمال قانون به مبلغ ۲۰۰هزار تومان، مشمول نمره منفی بوده و در سابقه گواهینامه راننده نیز ثبت می شود.

  • منبع خبر : پایگاه خبری پلیس کرمانشاه