مجموعه آموزشی آشا یکشنبه ششم شهریورماه اقدام به برگزاری سمینار آموزشی "دخل و خرج" برای خانواده ها به ویژه مدیران کسب و کار در استان خواهد کرد.

مجموعه آموزشی آشا یکشنبه ششم شهریورماه اقدام به برگزاری سمینار آموزشی “دخل و خرج” برای خانواده ها به ویژه مدیران کسب و کار در استان خواهد کرد.
این سمینار عصر همان روز از ساعت ۱۶ الی ۲۰ در سالن آناهیتای هتل پارسیان برگزار می‌شود و یکی از رویکردهای آن کمک به اقتصاد خانواده است.

“میثم اسماعیلی” مدیرعامل مجموعه آموزشی آشا در این باره گفت: این مجموعه چهار سال است که در حوزه کسب و کار دوره های آموزشی در سطح استان برگزار می کند و حالا پس از یک وقفه ی ۲ سال و نیمه به علت شیوع کرونا، فعالیت خود را از سر گرفته است.

وی جامعه هدف این سمینار را رنج سنی ۳۵ الی ۴۵ سال عنوان کرد و ادامه داد: در شرایط بد اقتصادی تلاش می‌کنیم تا با آموزش تکنیک های لازم به خانواده‌ها و فعالین کسب و کار، مدیریت بهینه اقتصادی را به آنها آموزش دهیم.

دکتر “سهراب دل انگیزان” مدرس این دوره آموزشی نیز در همین رابطه اظهارکرد: از آنجا که مهارت های اقتصادی در سطح فردی و خانواده مهارت های بسیار مهمی هستند که در نحوه مصرف و پس انداز به ما کمک می‌کنند، لذا در این دوره تلاش می‌کنیم تا این مهم را به شرکت کنندگان آموزش دهیم.

این اقتصاددان و عضو هیئت علمی دانشگاه رازی کرمانشاه، با اذعان به این مطلب که مردم کرمانشاه بیشتر مایل به پس‌اندازهای خُرد هستند، تا کلان، افزود: نوع اقتصاد خانواده از نظر مردم کرمانشاه متفاوت است و بخش عمده‌ای از پس اندازها به صورت تصادفی انجام می‌شود و با برنامه نیست، در حالیکه باید بیاموزیم اقتصاد علمی است که با آن می توان با افزایش دانش و شناخت معرفتی به سود بالا و قدرت پس‌انداز دست یافت.

از دید این عضو انجمن اقتصاددانان ایران، چگونگی انجام معاملات در کوتاه مدت و بلند مدت، تفاوت انواع سرمایه گذاری هدفمند، مفهوم پس انداز و… نکات مورد بحث این همایش خواهند بود. همچنین زوج‌های جوانی که قصد تامین نیازهای اولیه خانواده مثل مسکن و خودرو را دارند می توانند با شرکت در این دوره آموزشی مهارت های لازم جهت تامین نیازهای زندگی خود را بیاموزند.

  • منبع خبر : چویر نیوز