مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران و سخنگوی صنعت برق در پاسخ به سوالی در خصوص اطلاعیه شرکت توزیع استان تهران افزود: شبکه سراسری برق در وضعیت پایدار قرار دارد و تاکید کرد: هیچ مشکل و محدودیتی در تامین برق مشترکان وجود ندارد و این اطلاعیه بدون هماهنگی منتشر شده است و از اعتبار ساقط […]

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران و سخنگوی صنعت برق در پاسخ به سوالی در خصوص اطلاعیه شرکت توزیع استان تهران افزود: شبکه سراسری برق در وضعیت پایدار قرار دارد و تاکید کرد: هیچ مشکل و محدودیتی در تامین برق مشترکان وجود ندارد و این اطلاعیه بدون هماهنگی منتشر شده است و از اعتبار ساقط می باشد.

به گزارش پایگاه خبری توانیر، مصطفی رجبی مشهدی با اعلام این خبرتصریح کرد: وزارت نیرو طی سه ماهه گذشته با برنامه های بهبود راندمان نیروگاه ها، افزایش واردات و قطع مراکز استخراج مجاز رمز ارز ، تعدیل روشنایی معابر نسبت به کاهش مصرف سوخت نیروگاه اقدام کرده است که نتایج خوبی داشته است . وی افزود وضعیت مخازن سوخت نیروگاه ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته، وضعیت مطلوبی دارد.

رجبی مشهدی همچنین با اشاره به پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر سردشدن دمای هوا از روز سه شنبه هفته جاری، خاطرنشان کرد: این رخداد به طور طبیعی باعث افزایش مصرف انرژی و گاز در کشور خواهد شد و ضرورت دارد مشترکان عزیز در کاهش مصرف برق و گاز جدیت بیشتری داشته باشند.
وی درعین حال با دعوت از هموطنان برای مدیریت مصرف ، اظهارداشت: از هموطنان در سراسر کشور درخواست می کنیم با رعایت نکات ساده ای مانند، کاهش دمای سیستم های گرمایشی که به ازای هر یک درصد کاهش دما، ۳ درصد در مصرف کاهش خواهیم داشت، همچنین خاموش کردن لامپ های اضافی که می تواند در تامین برق همه و انرژی همه مشترکان کمک کند، نسبت به مدیریت مصرف اقدام کنند.