به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه؛ جلسه بررسی اجراهای صحنه ای موسیقی و هماهنگی چگونگی برگزاری جشنواره موسیقی فجر امروز (۱۵ اذر) با حضور مدیرکل، معاون و رئیس اداره امور هنری و سینمایی و اعضای انجمن موسیقی استان(مجتبی بهرامی، شهاب متقی فر، مصطفی اسدزاده و بهزاد مرادی) در محل […]

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه؛ جلسه بررسی اجراهای صحنه ای موسیقی و هماهنگی چگونگی برگزاری جشنواره موسیقی فجر امروز (۱۵ اذر) با حضور مدیرکل، معاون و رئیس اداره امور هنری و سینمایی و اعضای انجمن موسیقی استان(مجتبی بهرامی، شهاب متقی فر، مصطفی اسدزاده و بهزاد مرادی) در محل سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه برگزار شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه ضمن خرسندی از بهبودی اوضاع و مهیا شدن نسبی شرایط برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری اظهار داشت: چنانکه اطلاع دارید از سوم اسفند سال ۹۸ به دلیل شیوع کرونا اجراهای موسیقی با حضور تماشاگران متوقف شد، با این وجود هنرمندان و موسسات به افزایش تولید تک آهنگ روی آورده و یا با برگزاری کلاس ها و کارگاه ها و مصاحبه با بزرگان و اساتید هنرمندان به صورت آنلاین تلاش کردند تا ارتباط با مخاطب خود را از دست ندهند.
فاضلی ادامه داد: بنابراین ما نیز باید از حافظان هنر ارزشمند این عزیزان باشیم و هنر آنان را به بهترین وجه در معرض نمایش قرار دهیم. از طرفی مردم هنردوست ما تشنه برنامه‌های هنری هستند، گاهی برخی از فعالیت‌ها تحت شرایطی تا اندازه‌ای محدود یا دچار توقف کوتاه مدت می‌شوند اما همه آمال و آرزو ما این است که هر چه سریع‌تر به یک شرایط عادی‌تری برسیم.
وی گفت: همه‌ تلاش دولتمردان در دو، سه ماه گذشته این بوده که این فعالیت‌ها مجدداً احیا شوند.
فاضلی در خصوص برگزاری برنامه های انجمن موسیقی عنوان کرد: امروز همه ما می‌خواهیم با قوانین و مقرراتی که وضع شده و شرایط موجود یک بار دیگر چراغ موسیقی را روشن کنیم که امیدوارم با این اقدام بتوانیم هم نشاط و شادابی را به جامعه منتقل کنیم و هم به نیاز علاقه‌مندان پاسخ بدهیم.
فاضلی در خصوص برگزاری کنسرت ها اعلام کرد؛ ما هیچ گونه محدودیتی برای برگزاری نداریم و از همه موسسات هنری که شرایط برگزاری کنسرت را ندارند، درخواست می نماییم نسبت به رفع نواقص مدارک خود اقدام نمایند و از این فرصت جهت رشد و شکوفایی موسسه خود، درآمدزایی و گسترش هنر موسیقی استان استفاده نمایند.

برای ما اولویت حمایت از شرایط هنرمندان و بهبود حال و روحیه جامعه و مخاطبین و علاقمندان به هنر و موسیقی ایران زمین است و در این خصوص از هیچ تلاشی برای بهبود شرایط و تسهیل برگزاری کنسرت‌ها و اجراهای صحنه‌ای حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی دریغ نخواهیم کرد.
در ادامه جلسه؛ اعضای انجمن موسیقی مسائل و مشکلات پیش روی این انجمن را بیان کردند و درخواست های خود را به مدیر کل و معاون توسعه و منابع اداره اعلام کردند.