مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی، حمل و نقل و ترافیک استانداری کرمانشاه از اجرای طرح ترافیک از ابتدای آذرماه در کلانشهر کرمانشاه خبر داد و گفت: با توجه به درخواست رئیس پلیس راهور استان، این موضوع در جلسه کمیته فنی شورای هماهنگی ترافیک استان مطرح و تصویب شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ […]

مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی، حمل و نقل و ترافیک استانداری کرمانشاه از اجرای طرح ترافیک از ابتدای آذرماه در کلانشهر کرمانشاه خبر داد و گفت: با توجه به درخواست رئیس پلیس راهور استان، این موضوع در جلسه کمیته فنی شورای هماهنگی ترافیک استان مطرح و تصویب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ «شهرام کهریزی» افزود: براساس این طرح خودروهای دارای پلاک زوج در روزهای زوج و خودروهای دارای پلاک فرد در روزهای فرد می توانند در محدوده تعیین شده تردد داشته باشند.

او ساعت اجرای این طرح را از ۱۵ تا ۲۰ اعلام کرد و گفت: طرح زوج و فرد خودروها در بافت مرکزی شهر کرمانشاه از میدان آزادی تا سه راه شورا، از تقاطع کارگر تا میدان فاطمیه و چهارراه جلیلی تا میدان لشکر اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه در روزهای تعطیل طرح زوج و فرد اعمال نمی شود، گفت: طرح زوج و فرد شامل خودروها و موتورسیکلت‌های شخصی می‌شود، و وسایل نقلیه عمومی مانند تاکسی ها و اتوبوس های خط واحد از این طرح مستثنی هستند.

به گفته مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی، حمل و نقل و ترافیک استانداری کرمانشاه طرح زوج و فرد خودروها از ابتدای آذرماه تا پایان سفند ماه سالجاری ادامه خواهد داشت.

کهریزی با اشاره به اطلاع رسانی محدوده طرح ترافیک با نصب بنر، از ساکنان سایر شهرستانها خواست در صورت سفر به کرمانشاه و لزوم حضور در مناطقی که طرح در آن ها اجرا می شود، متناسب با رقم سمت راست پلاک خودروی خود به مرکز استان سفر کنند تا با محدودیت تردد مواجه نشوند.

وی جریمه ورود به طرح زوج و فرد را یک میلیون ریال اعلام کرد و یادآور شد: هدف از اجرای طرح زوج و فرد تسهیل در تردد، ساماندهی ترافیک معابر شهری و ایجاد نظم و انظباط ترافیکی در هسته شهر کرمانشاه و سوق دادن شهروندان به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی است.